Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítanátok fel a...

Hogyan állítanátok fel a sorrendet az alábbi processzorok között (többi lent)?

Figyelt kérdés

Intel Core i7-6700, i5-6600K (húzás nélkül), i5-6600

A sorrendet sejtem (gondolom az, ahogy felírtam a legerősebbtől a leggyengébb felé haladva), ezért leginkább az egymással való összehasonlításuk érdekelne játékokban elért teljesítményük alapján.



2016. nov. 30. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
i5-6600K -nak a legjobb a teljesítménye, HÚZVA! i7 felesleges játékra, i5-6600 is tökéletes, de inkább i5-6500 ha nem húzod.
2016. nov. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, nem sok értelme van az i5-6600K-nak ha nem húzod. Mivel egy 20-assal olcsóbban kijössz, mint az i7-6700K esetében, akkor vehetsz rá annyival erősebb hűtőt és Z170 lapot, amivel fel fogod tudni húzni bőven 4GHz fölé. Úgy már egyértelműen erősebb az i5-6600K. Az i7-6700-nak emiatt semmi értelme nincsen.
2016. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

RAM cserét is akarok (16GB-ra lehetőleg, és DDR4-re) ezáltal alaplap és CPU csere is kell. Nem akarom, hogy a gatyám is rámenjen a nagy költekezésbe, mivel se a lap, se a RAM cserét nem úszom meg 30-30 ezer alatt. Ez már kapásból 60 ezer ft és még erre jön rá a CPU.

Nos, a proci cseréjénél van a legtöbb lehetőségem a variálásra:


"A" variáció

A 6600K-t veszem kb. egy 10 ezres hűtővel, akkor húzni is tudom. Viszont a keretbe mellé már csak 8 giga DDR4 RAM férne bele. (Ezt viszont később fejleszthetném még +8 gigával.)

Ez a variáció kb. 127 ezerre jönne ki (lap-30k, 8 giga RAM-15k, 6600K-72k, hűtő-10k).


"B" variáció

Szintén a 6600K veszem csak annyi különbséggel, hogy mellé nem a hűtőt, hanem 16 giga RAM-ot veszek. (Így nem tudnám húzni, viszont később erre is beruházhatok.)

Ez a variáció kb. 132 ezerre jönne ki (lap-30k, 16 giga RAM-30k, 6600K-72k).


"C" variáció

Az i7-6700 veszem 8 giga RAM-mal.

Ez a variáció kb. 137 ezerre jönne ki (lap-30k, 8 giga RAM-15k, i7-6700-92k).


A jelenlegi gépem:

Processzor: Intel Core i5 4460 (ref. hűtő)

Videokártya: GIGABYTE GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 256bit PCI-E (GV-N970TTOC-4GD)

RAM: Kingston KVR16N11S8/4 (4GB) x2

Alaplap: Gigabyte H81M-S2PV (SOCKET 0)

Táp: EVGA Supernova NEX750B

HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX

Ház: Sharkoon DG7000 (3x sharkoon ventivel)

Venti: Corsair SP140 LED Edition


Kérlek segítsetek melyik lenne a legjobb döntés.


Na és melyik a jobb időpont minderre, ha nem a karácsony? Legfeljebb magamat ajándékozom meg ...😉

2016. nov. 30. 23:57
 4/8 anonim válasza:
Én megelégednék a régi konfiggal. Gondolom néha van egy kis cpu limit, de nagy mellélövés nincs a konfigban. Ha mindenképpen új procit szeretnél, akkor még várj néhány hónapot. Szerintem ilyen géppel simán kihúzod. Én is hasonló cipőben járok, csak G3258-cal. Én várok amíg kiderül mit is tudnak az új AMD-k és Intelek.
2017. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Végülegy i7-6700K mellett döntöttem, egy normálisbb léghűtéssel, hogy lehessen is valamennyire húzni, illetve bekapcsolni a turbót. Ez mindig úgy van, hogy az ember meglát valamit, ami jobban megéri. Így volt ez a non-K és a K 6700 prociknál is. Ha belegondolunk a teljesítménykülönbségükhöz képest minimális a kettő között az árkülönbség. Egy Kingston Fury 8 gigás RAM-ot vettem még mindezek mellett.


Az az igazság, hogy óriási előrelépés volt ez a fejlesztés játékokra nézve. Példának most leginkább a BF1-et tudnám felhozni. Eddig a régi proci miatt vagy a 2x4-es, DDR3-as RAM miatt, nem tudom, de tele volt mikrolaggokkal. Na most ez teljesen megszűnt. Oké, nem teljesen, mert amikor már majdnem teljesen megteleik a RAM, akkor visszajönnek ezek a mikrolaggok, de igazából erre az a megoldás, hogy nem játszunk többet 1 óránál (mert kb. ez az az idő, amíg megtelik) vagy kilépünk és újraindítjuk a játékot.

Azért még egy 8 gigás RAM modul nem ártana, be is fogok szerezni egyet, ha lesz rá lehetőségem.


Lényeg a lényeg, hogy most CPU téren elintéztem legalább 4 évre a bővítés problémáját.

2017. jan. 9. 23:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy érted 10 évre. Nézd meg a frissen kijött 7700K erejét. Kevesebb, mint 5% a különbség a 6700K-hoz képest.
2017. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha 10-re intéztem el akkor még jobb.

Honnan tudod ezt az adatot?

2017. jan. 10. 01:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy a meteorológiai jelentéseket szokták előre jósolni. A processzorok fejlődése gyakorlatilag megállt, ebből pedig lehet következtetéseket levonni a jövőre nézve. A processzorok húzóágazata, azaz a játékok se végeznek komoly számítást (ha igen, az is a videokártya feladata), ezért nem igazán van motiváció erősebb processzorokat gyártani. Egyébként is nanotechnológiai problémákba ütköztek, új alapra átállás pedig elég sok időt fog igénybe venni. Ezzel együtt pedig a mobilpiac szárnyal, amire koncentrál az intel (és mostmár az amd is), az elsősorban a fogyasztás, nem a teljesítmény.


Emiatt kijelentem, hogy várhatóan legalább 10 évig betáraztad magad, ha nem érnek el komolyabb technológiai áttörést.

2017. jan. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!