Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1TB külső hdd-hez milyen...

1TB külső hdd-hez milyen kábel szükséges?

Figyelt kérdés
Megtört és érintkezés hibás, van itthon egy ugyan olyan hosszú de keskenyebb kábelű , viszont azzal csak világít de nemismeri fel a gép vagy nem csatlakozik.

2016. dec. 2. 13:06
1 2
 1/18 Dongaben ***** válasza:
Pl. Micro USB apa+ USB apa kábel... (De, mivel nem tudni, milyen csatlakozás van rajta, ezért???) És nem biztos, hogy a kábel rossz. Ki kellene próbálni mással, esetleg máshol...barát, ismerős, stb...
2016. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem micro usb-s , hanem mini (vastagabb vége van) , se a tv se a gép nem ismerte fel vele. Viszont forogni forog benne a "dolog". Ezért nem értem.

A másik meg már meg van töredeve enyhén.

2016. dec. 2. 14:49
 3/18 Dongaben ***** válasza:
Az USB kábel áramot is visz át, nem csak adatot. Ezért írtam, hogy máshol ki kellene próbálni.
2016. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De nem értem miköze ennek a máshol-hoz, ha ugyan oda dugom be ahova előtte és a másikkal ott megy is. De ettől függetlenül sem értem másnál mitől lenne jó , vagy mitől venne fel több áramot mint ahol eddig is használtam. :D de bocsi, lehet én vagyok buta.
2016. dec. 2. 17:05
 5/18 Dongaben ***** válasza:
"van itthon egy ugyan olyan hosszú de keskenyebb kábelű , viszont azzal csak világít de nemismeri fel a gép vagy nem csatlakozik." Ez a zavaró...:D Egyébként: Fogod a kábelt, besétálsz egy Üzletbe, ahol ilyesmit is árulnak, és kérsz egy ugyan olyat, csak újat...:)
2016. dec. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De mire vegzek zarnak a boltok :/ rendelni akartam csak nem tudom mit kell nezni. Tehat adott egy mini usb-apa/usb apa (ceruza vastagsagu kabellel fel meter kb) , talaltam egy ugyan ilyen mini apa-usb apa kabelt is viszont annak a kabele 2x vekonyabb, es azzal csak vilagit az "aram jelzo" led a hdd-n. :)
2016. dec. 2. 17:25
 7/18 Dongaben ***** válasza:
Nos ilyesmire gondoltam a "barát, ismerős..." témában. Alapvetően lehet fényképezőgéphez kapott kábel, vagy bármi, amilyen azonos csatlakozókkal rendelkezik. Azt a kb. 3.5-5 Volt feszültséget le tudja adni egy vékony kábel is, ami a HDD-hez kell. Tehát: felpörög, de mégsem csatlakozik... Ha több kábellel is ez van, akkor NEM kábel hiba! De, nem kell temetni a meghajtót, mert vannak külső USB-s 2,5-ös házak...
2016. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Lehet ráférne a ház csere (amihez nem értek), mert párszor le"pottyant" a földre már. 😃😃 De akkor az alap kábele sem lenne jó hozzá, nem? Ha magával a hdd-vel lenne baj. :)
2016. dec. 2. 17:45
 9/18 Dongaben ***** válasza:

Nem biztos! Az ilyen külső HDD-knél 2 típus van:

1. Szétszerelhető ház.

2. "Egybe olvasztott"

Mindkettőben van némi elektronika a csatlakozáshoz.

Ha a ház szétszedhető, akkor a HDD-t ki kell próbálni másik házban, vagy simán asztali PC lemezként.

Ha egybe olvasztott...

Csak szét kell kapni a külsejét, és ugyanúgy használható, mint a másik...

(Hát...jó sok ilyen HDD-t kaptam ajándékba...)

2016. dec. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Csavaros, vagyis szetszedhető a ház , de a 8 usb-ből most felismerte 1 ... :Ddd mmint a másik kábellel
2016. dec. 2. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!