Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Különbség 2 db gtx 1060 között?

Különbség 2 db gtx 1060 között?

Figyelt kérdés

Mi a különbség e között a 2 kártya között:?

[link]

[link]

Azt értem, hogy más cég a gyártó, más a hűtése, mérete, fogyasztása sem azonos, de ezen kívül mik a különbségek? Lehet két ugyanezen kártya között érezhető mondjuk 10 fps-nyi különbség játék közben? Ez érdekelne igazán.



2016. dec. 7. 04:27
 1/4 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Azt értem, hogy más cég a gyártó, más a hűtése, mérete, fogyasztása sem azonos, de ezen kívül mik a különbségek?"


Ennyi a lényeg. Főleg a méret, a hűtés és az igényelt tápcsatlakozók száma.


"Lehet két ugyanezen kártya között érezhető mondjuk 10 fps-nyi különbség játék közben?"


A gyári OC elég minimális szokott lenni. Van, ahol minimálisan érezhető, de általában nem. Ha a mérete nem gond, akkor a kettő közül az MSI halkabb és jobb benne a tuningpotenciál.

2016. dec. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Ha alap órajelen használod biztos hogy nem lesz különbség.


De az által, hogy csendesebb, hűvösebb lesz a géped, nagyobb tunnig potenciállal, olyan hűtővel, aminek aminek a külön megvásárlása lenne vagy 15 eFt. Ez összességében csak megér rongyos 3-4 ezer forintot. Ráadásul az Inno3D -re 1 évvel kevesebb garit is kapsz.

2016. dec. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazon az órajelen az itx méretű Inno3D hangos, a teljes méretű MSI meg néma. Továbbá a kicsi kártyát kb nem is lehet tuningolni, mert a hűtése nem megfelelő, a másikat pedig viszonylag sokáig, 10-20% különbséget bőven ki lehet belőle csikarni.
2016. dec. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért az ilyen kijelentésekkel, hogy "10-20 százalékot bőven ki lehet belőle sajtolni" csak óvatosan. Egyáltalán nem biztos, hogy stabil lesz akár 1% órajel emelés után sem, ha meg netán bírja is az ilyen extrém tuningot(20 százalék már bőven ez a kategória levegővel) akkor iszonyatosan fog melegedni, és nyilván a fogyasztás is megugrik(hacsak nem neked jut a csodachip, és feszültségemelés nélkül sikerül megoldanod, de erre kb semmi esély). Továbbá azt is érdemes megemlíteni, hogy a 20% gpu oc != +20% fps, legjobb esetben is lehet mondjuk 70 fps helyett 73-74. Ééés, ezzel a konkrét kártyával amúgy is a vram mennyisége a legnagyobb gond, tuningnak én személy szerint semmi értelmét nem látom.


Ettől függetlenül én is a dupla ventis változatot venném, mert ennyit megér hogy ne zörögjön.

2016. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!