Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amikor elindítom a gépem a...

Amikor elindítom a gépem a videókártya ventillátorok elindulnak majd pár másodperc mólva egyből leállnak, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy asus GTX1050-et (sima, nem ti) a régi GT740-em helyére, beszereltem elindítom a gépet a kártya ventillátorok elindulnak majd egyből leállnak, a monitoron meg semmi nem jelenik meg.


További részletek:

Miután a kártyán lévő két ventillátor megáll a proci hűtése meg minden más még működik.


i5 3350p processzorom van (3.1ghz)


360 wattos táp (szerintem ez a probléma, de mielőtt még tápot veszek biztos akarok lenni benne)


8gb ramom van (2x4, pontos részleteket nem tudom).


Lenovo Mahobay (vagy mia a fene) gyári alaplap.


A GT740-et is utólag tettem bele valamint 360 wattos tápot is egy régebbi gépemből szereltem bele, gyári 320 wattos volt.


Eredetileg GTX 750ti-t akartam venni de itt a közelben sehol nem találtam és rendelni meg drágább lenne mintha most vennék egy új tápot.


Szerintem vagy a kártya rossz alapból vagy a tápom nem elég de lehet hogy valami más a probléma?


Jelenleg a GT740 van vissza rakva a gépbe és működik minden.


Ha egyéb részletek kellenek kérdezzetek nyugodtan.

Azt hiszem ennyi lenne, a segítséget előre is köszönöm!



2016. dec. 7. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Képet ad a kártya? Ha igen, akkor semmi gond nincs vele. Nekem rx 470-esem van, az is indítás után leállítja a ventiket, és csak 50 fok után kapcsolja be. Ha képet ad, akkor egyszerű a megoldás. Csinálj neki egyedi venti profilt. Én belőttem az enyémet 40 százalékosra idle módba. Így a kártyám igen hűvös. Nem tudom miért találták ki az álló ventis megoldásokat manapság a gyártók. Azért iddle módban nemár 45-48 fokon menjenek a kártyák!
2016. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Persze nem mindegy milyen az a táp. A gt740 nem igényel külön tápellátást, elég neki a pcie buszon felvett energia. Nem tudom, a sima GTX 1050-nnek kell e külön tápellátás.
2016. dec. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal kell neki a 6 pin. Nélküle nincs kép.
2016. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szóval a tippem a tápegység.
2016. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek nagyon nagyon köszönöm a probléma megoldódott ment a zöld kéz :D, amúgy nem igényen külön tápellátást, külön rákérdeztem mikor megvettem
2016. dec. 7. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, többféle is van, vele, vagy nélküle. De nem vagyok biztos benne, csak hogy a Ti-ken van.
2016. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!