Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi egy SATA írás/olvasás...

Mennyi egy SATA írás/olvasás sebessége összesen?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy vettem egy új SATA-t, Sentinel szerint teljesen jól működik, de ettől még az első hónapban 100%-ban 100%-on futott a lemezhasználata. Kiiktattam pár beállítást/frissítést, így amikor tényleg nem megy semmi, akkor lemegy 0-3% körülire, de ettől még, ha ráindítok egy torrentet, vagy filemásolást, akkor meghal a gép, felmegy 100%-ra és ott pörög függetlenül attól, hogy 1MB vagy 25 MB/sec éppen a másolás/torrentezés vagy neadjisten a chrome. Én logikusan úgy gondolnám, hogyha mondjuk 25 mb/sec az 100%, akkor, ha csak 5 mb/sec-es letöltés megy, akkor 20%-on pörög, de nem, az írás-olvasás sebessége változik, a lemezhasználat 100% csak másodpercekre csökken le picivel meg használat után 2-3 percig a semmire is 100%-ön pörög aztán áll vissza rendes használhatóra. Nincs nagyon már több ötletem, hogy mivel lehetne újra használhatóvá tenni a gépet
2016. dec. 14. 16:25
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

A SATA az nem egy eszköz! (mint ahogyan az USB sem, legfeljebb az arra dugott pendrive)!


"A Serial ATA (Serial Advanced Technology Attachment) vagy SATA busz egy számítógépes pont-pont kapcsolat".


Tehát akkor nálad egy SATA HDD-ről van szó?

2016. dec. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hominida ***** válasza:

Ilyesmit egy ócska operációs rendszer szokott csinálni. Például egy Windows 10. A Chrome-ot pedig tényleg ne adja Isten.


A rendszer a háttérben egy csomó dolgot csinál, ezért a lemezhasználat nem csak a letöltés által igénybe vett buszterhelést fogja mutatni, hanem ingadozóan sok más dolgot is.

2016. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a torrnetprogiban 4-5 torrentet töltesz egyszerre akkor folyamatosan 4-5 helyre kell írnia a HDD-nek, plusz a rendszer is írogat, így a 100% könnyen összejön...
2016. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!