Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alkatrész a hibás?

0AsDsA0 kérdése:

Melyik alkatrész a hibás?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy gépet használtan, specs:

nvidia GEFORCE GTX 950

intel core i3 i3-4150 LGA1150

HKC V-POWER 450W

ASRock B85 Anniversary

1TB HDD

8 gb RAM (2x4)


Viszont nem úgy megy ahogy annak kéne, pl. egy sima LoL medium fps-en is elég sokszor laggol, de a többi játékot se viszi úgy ahogy az elvárt egy 950-től.

A kérdés az lenne, hogy tudnám megnézni hogy melyik alkatrészt kellene kicserélni, vagy hogy kéne megnézni, hogy melyik nem teljesít úgy ahogy annak kellene? Mert a 950 nem egy gyenge kártya és egy sokkal régebbivel is ki tudtam hozni ilyen teljesítményt.



2016. dec. 17. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A teljesítmény leesését okozhatja régi, rossz, nem oda való driver is. A processzor megfelelő, a videókártya okés, az alaplap is megfelel a konfignak, a RAM pedig ilyet nem produkál, ha van elég belőle.


A HKC V-POWER táp viszont siralmas. Amint tudod cseréld ki!!! Hogy ez okozhatja e a teljesítmény csökkenését, a válaszom, hogy előfordulhat. Az a táp nem alkalmas ennek a gépnek a kiszolgálására, viszont elviekben a gépnek, ha nem kapna elég áramot le kéne állnia. Azért egy normális tápot mindenképp vegyél, nem éri meg kockáztatni a többi alkatrész életét, ilyen szeméttel.


Esetleg nézd meg, például MSI Afterburner-el, hogy játékok közben milyen értékeket produkál a gép. Érdemes megnézni, hogy a gép nem e az integrált Intel chipet hazsnálja, hanem ténylegesen a 950-et.

2016. dec. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Máshol is ezt írták, már rendeltem egy normális tápot, CWI belsővel, reméljük ez megoldja a problémát
2016. dec. 18. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!