Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Funai videomagnómhoz új TDK...

Bbácsi kérdése:

Funai videomagnómhoz új TDK 180 és 240 szalagokat vettem. Ha berakom"nincs jel" felírat jön fel (LCD tv) a 15 éves VHS kazettát gond nélkül lejátsza. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2016. dec. 18. 07:20
 1/3 lali51 ***** válasza:
Nincs a kazettán felvétel.
2016. dec. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hö-Hö, vicces.
2016. dec. 19. 05:40
 3/3 anonim válasza:

Valószínűleg az lehet a probléma, ami nekem is.

Nekem Sony VHS magnóm van, és LG SMART LED TV-m. Ezekben a TV-kben van egy olyan elektronika, mai abban az estben, ha túl gyenge minőségű kép jön a forráseszköz felől (pl. VHS), akkor egyszerűen nem hajlandó semmit mutatni, csak a nincs jel felirat jön be. Nálam ezt üres, vagy régen felvett, illetve már rosszabb minőségű szalaggal rendelkező kazettánál csinálta.

Ezt nekem úgy sikerült orvosolni, hogy a VHS-t a TV-vel nem SCART-SCART kábellel kötöttem össze, hanem SCART-RCA (színes csatlakozók: piros, fehér, sárga) kábellel, aminek SCART végét a videomagnóba, a másikat a tévébe dugtam.

Most már nem direktbe a tévébe van bekötve, hanem házimozi erősítőre, ami HDMI-n küldi tovább a tévére a jelet. Itt az erősítő egyrészt javítja a képet, másrészt HDMI-n lazán átmegy a tévére a jel, nem szórakozik vele.

Még egy lehetőség van: az antenna kábelt először a videómagnóba dugod be, és onnan viszed tovább a tévébe, és úgy programozod be a csatornákat. Ekkor az analógok között meg fog jelenni a videomagnó is.


Remélem tudtam segíteni!

2016. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!