Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB hub-ra dugtam pár 3,5...

USB hub-ra dugtam pár 3,5 külső HDD-t. Időnként a kapcsolat megszakad, ez a hub hibája lehet?

Figyelt kérdés

Adatok másolásakor a kapcsolat hirtelen megszakad, hol egyikkel, hol másikkal, egyszerre három van rajta és mindegyik produkálja, ezelőtt semmi baj nem volt a házakkal meg azzal se hogy USB hub-on voltak.

Az USB Hub meg tud ilyen módon hibásodni?



2016. dec. 18. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha "egyszerre három van rajta", akkor ne csodálkozz, hogy nem bírja a gép!
2016. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig évekig nem volt vele probléma, ezt is írtam. Semmi gond nem volt vele.

Valamint a 3 HDD-ből csak kettő volt bekapcsolva.

2016. dec. 18. 22:28
 3/4 VLLBalázs ***** válasza:

Az usb hub nem jó ilyen feladatokra! Hiába, hogy viszonylag jól elosztja a sávszélességét az usb portnak, sokszor instabil, emiatt megbízhatatlan!

Laptopon használod? Akkor megértelek, mert kevés usb port van...... :) :) :)


De ha asztali gépen használod, akkor lehet venni szakiboltokban usb hosszabbítót, és kösd külön usb portokra őket, így minden ilyen hibát elkerülhetsz.


Én az usb hubot bevallom őszintén ventilátor működtetésére használom, meg telefon töltésre!! :) :)


Másra, például munkára, vagy adatkimentésre semmi pénzért nem használnám!


Ha eddig nem volt gondod vele, akkor piszok mákos vagy! :) És igen, utalhat a HUB problémájára, de ezt megvizsgálás nélkül nehéz megmondani.


Remélem segítettem neked! :)


Üdv:


Egy rendszergazda! :)

2016. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Természetesen laptop-ot használok, asztali esetén eszembe se jutna hub-ot használni ha van több USB port.

Köszönöm, akkor rádugom őket kettesével, mert két szabad USB port van.

Eddig igen, évekig bírta probléma nélkül, még úgy is, hogy egyszerre négy volt rajta és mindet bekapcsoltam. :-)

2016. dec. 19. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!