Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok otthon routerrel...

Hogyan tudok otthon routerrel egyik szobából a másikba hálózatot csinálni? Mármint szeretnék hozzáférni a másik szobában lévő géphez, routerem van, azzal megy a net? Aki tudja segítsen plíz!

Figyelt kérdés
2010. máj. 2. 23:09
 1/1 anonim válasza:
100%

Én megtettem, pedig nem vagyok informatikus.


A routernek legalább két PC kimenettel kell rendelkeznie.

Az egyikbe az egyik, a másikba a másik PC csatlakozik hálózati kábellel. (A router bemenete az internetre csatlakozzon).

Ha ez megvan, mindkét gépen külön külön a megosztani kívánt (a másik gépről hozzáférhető) mappát vagy meghajtót megosztjuk.

XP alatt: Intéző > Jobb egérgomb > Tulajdonságok > Megosztás fül. Hálózati megosztás funkció, megosztási név megadása (Pl: Józsi nappali).

Ha ez mindkét gépen megtörtént, akkor mindkét gépen egyenként futtatjuk a Hálózat beállítása varázslót. (Start menü > Beállítások > Vezérlőpult > Hálózat beállítása varázsló)

Itt ki kell választanunk a (Másik gépen megosztott) hálózati meghajtót, és kész. Átmegyünk a másik géphez, és ott az első gépen megosztott mappát adjuk hozzá.

Az eredmény: bármelyik géphez ülünk le, a másik gép megosztott mappáját mint hálózati meghajtót látjuk.

Megjegyzés: természetesen meg lehet ezt tenni csak az egyik gép mappáját/meghajtóját megosztva is. Ekor csak egy (a másik) gépen futtatjuk a Hálózat varázslót. Ekkor csak az egyik gépen találunk hálózati meghajtót, ami a másik gépen egy merevlemezen lávő mappaként találunk meg.

Bármelyik megoldást választjuk is, a hálózati meghajtó akkor fog a két gép között működni, ha mindkét gép be van kapcsolva. Ha csak az egyik, akkor a saját merevlemezen lévő megosztott mappát fogjuk látni, a másik gépen hálózati meghajtóként lévőt nem.

2010. máj. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!