Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lesz valami baja a HDD-nek ha...

Lesz valami baja a HDD-nek ha élére lesz állítva függőlegesen?

Figyelt kérdés

Tehát nem a megszokott módon, hogy a "hasán" fekszik hanem állítva, úgy, hogy felül vannak a csatlakozók.

Pl mint ezen a képen: [link]


(Csak felül vannak a csatlakozók :D)



2016. dec. 21. 15:10
 1/8 nemma ***** válasza:
Elméletileg nem. De én csak akkor tenném úgy, ha már végképp nem lehet máshogy megoldani, hogy, ahogyan Te fogalmaztál, a "hasán" legyen.
2016. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi nem lesz. Régebben is voltak, ma is vannak olyan (jellemzően kompakt) gépek (egyébként normál HDD-vel), ahol eredetileg így is szerelik. Mondjuk véletlen, de nálam jelenleg is így van közel fél terra lemez, de ha ez a kérdés nem jön, eszembe se jut :)

De ha lehet, akkor ne menet közbe forgasd, mert azt már lehet tényleg zokon veszi.

2016. dec. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nemma ***** válasza:
36%
Valahol egyszer olyat is olvastam, hogy mielőtt elforgatod le kell formázni, ha van rajta adat, mert a gravitáció miatt, lehet, hogy nem azt a szektort fogja megtalálni a tű, amit szeretnél.
2016. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D
2016. dec. 21. 15:39
 5/8 nemcso ***** válasza:
Semmi baja nem lesz.
2016. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos, régen valóban gyártottak hhd-t amik meg voltak különböztetve hogy álló v. fekvő.

Se, ma már nincs ilyen, -aszem- elvileg mindegy hogy hogy rögzíted. Persze, Én még a "régi vágású" vagyok, és csak lapjába szerelem be.

2016. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mondhatni én is az vagyok. A következő gépháznál már fekve lesznek csak ebben nem fért el kényelmesen s azért folyamodtam ehhez a módszerhez. Illetve azért is tettem fel a kérdést mert nekem összesen 1,5 tb (1 tb Samsung + 500 GB wd) van így s ezt nem szeretném ha odaveszne főleg, hogy már régóta szolgálnak s eddig egyszer sem hagytak cserben. :)
2016. dec. 21. 20:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem jó a hhd-t függöleges helyzetben használni. Vízszintes üzemre vannak tervezve. A működéséhez számoltak a gravitációval is, ami egyrészt a lemez tengelyére, másrészt a fejekre hat. Nem működésképtelen élére állítva, de jóval rövidebb lesz az élettartama. Egy idő műlva elkezd bad szektorokat csinálni, amik száma egyre több lesz. Adatvesztés is bekövetkezhet, majd idővel a biztos leromlás a használhatatlanságig. Az ne tévesszen meg senkit, hogy még neves gyártók is készítenek olyan brand gépeket, amiben élére állítva van szerelve a hdd, vagy hogy a gyártók azt állítják, használható úgy is. Nyilván az az érdekük, hogy vásároljunk tőlük minél több hdd-t. Nem céljuk, hogy 6-7 évig működjön, pedig megfelelő használat mellett ez is lehetséges. A hdd-t csak vízszintesen, és légáramba téve használjuk, akkor sokáig kitart. És lehetőleg vegyünk WD-t, vagy Hitachit.
2019. jan. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!