Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez az alaplaphoz milyen...

Ehhez az alaplaphoz milyen videokártyát vehetnék?

Figyelt kérdés

[link]


Ez a jelenlegi alaplapom. Ehhez tudtok javasolni videokártyát kb 20-30, max 35 ezer Ft értékben, amin már elfutna egy gta 5, vagy az új NFS. A procim amúgy AMD Phanom II X4 b50 3,10 GHZ, de valamiért csak három mag működik belőle, ha a negyediket bekapcsolom, akkor lefagy és nem tölti be az operációs rendszert. Ezt hogy tudnám még orvosolni? Processzort is kéne cserélni? Ha igen, milyen lenne a jó? Amúgy működik a proci, aránylag gyors a gép, bár néha játék közben, vagy ha kilépek kicsit akadozik.



2016. dec. 22. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

itt a processzor a kérdés, nem a videokártya.

RX 460 2gb, ha több pénzed van gtx 1050 ti vagy rx 470 4gb.

2016. dec. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
RX 460
2016. dec. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A processzorral mit tudnék kezdeni, hogy mind a négy magja működjön? Vagy ez a proci meghibásodása, hogy esetleg nem működik a negyedik mag, vagy valami BIOS frissítés kéne, esetleg beállítási hiba? A Biosba állítottam a magokat automatára, akkor sem jó, manuálisan sem tudom a negyedik magot bekapcsolva működtetni. Igazából azon gondolkodom, hogy így lehet elég lenne ha csak 2 magot hagynék bekapcsolva, és akkor esetleg jobban kihasználná. Elvégre nem sok dologkoz kell a három vagy négy mag, és valamiért mintha 3 maggal gyengébben működne, mint kettővel.
2016. dec. 22. 10:53
 4/13 anonim ***** válasza:
AMD Phenom II X6 1100T a megoldás.
2016. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 BM-Striker ***** válasza:

Ez egy unlock-olt Phenom II 550.


Egyáltalán nem garantált, hogy mind a 4 mag feloldható.


Erre platformra nem érdemes már költeni. Ha fejlszeteni akarod olcsón egyél egy használt 1155-ös i5-öt helyette, lappal együtt 30-ból simán kijön.


VGA-ból meg vagy új RX 460 vagy használt HD7950/R7 280.


Ennyi pénzből nem sok mozgástered van, de az RX 460 több mint elég ilyen korú hardver mellé.

2016. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Ennek az unlockolt dolognak utana neztem, igen valoszinuleg ez lehet a baj. AMD Phenom II X4 B50 3,10 GHZ a proci egesz pontosan. Ez elvileg negymagos processzor, es BIOS-on belul 6 magot tudok be illetve kikapcsolni. Na most en tesztelgettem, igazabol negytol feljebb sose probaltam bekapcsolni, mert eddig fogalmam nem volt, hogy elmeletileg hat magost is lehetne csinalni belole, amig most utana nem olvastam. Csak siman kiprobaltam, hogy egy maggal kettovel harommal es neggyel hogy megy, de a negyedikre mar azt az eredmenyt kaptam, amit irnak tobb oldalon is, hogy kifagy alola a rendszer, nem tolt be, es ez, ha jol olvastam azt jelenti, hogy le van tiltva a negyedik mag. De nem ertem, ha ez egy negy magos processzor, akkor a negyedik mag miert nem mukodik. Holnap azert kiprobalgatom az otodik es hatodik magot is bekapcsolni. Egyebkent az ACC-t is irta, hogy engedelyezni kell hozza. Igazabol nagyon nem akarom se felhuzni meg semmi, de azert jo volna ha negy mag mukodne, mert igy elegge gyer a mukodese, de sajna ez is ennek a jele, hogx nem nagyon birja a magokat. Kettovel meg stabilan megy.
2016. dec. 22. 21:49
 7/13 BM-Striker ***** válasza:

#6


Nem létezik olyan, hogy Phenom II X4 B50.


Az alaplapok egyen néven azonosítják azokat a Deneb/Propus(Deneb L3 letiltott L3 cache-el) alapú processzorokat, amiket letiltott magokkal árultak (Phenom II X3 7**/B X3 B7*/X2 5**/X2 B5*,Athlon II X3 4**/X2 2** (2*512kb-os modellek, 2*1mb-os változatok natívan 2 magosak) ), és a letiltott magok fel lettek oldva.


De nincs rá garancia, hogy feloldott magok működni is fognak.

2016. dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Nem létezik olyan, hogy Phenom II X4 B50."

Pedig nekem konkretan ezt irja a sajatgepen belul is es everest is.

2016. dec. 24. 19:02
 9/13 anonim ***** válasza:
2016. dec. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 BM-Striker ***** válasza:

#5 #6


A B50 nem egy valódi típus, AMD sosem árut ilyen nevű modellt. Ez egy általános összefoglaló álnév a feloldott Deneb alapú processzorokra.

És az Everest elavult, AIDA van már helyette évek óta.

2016. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!