Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! A kutyám elrágta a...

SOS! A kutyám elrágta a laptop töltőt miközben használtam! Most nem kapcsol be (? )

Figyelt kérdés

Használtam a laptopot, közben a kutya elrágta a töltőt ami be volt dugva és a gép kikapcsolt...

Túláramot kaphatott?

Vagy mi lehet?

Lehet e olyan, hogy csak zárlatos lett és majd magátol helyre jön?

Sajna nagyon nem értek hozzá, de eléggé fontos számomra a laptop :/


Ui: A kutya teljesen jól van.



2016. dec. 27. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:

OFF: Gratula hogy nem tűnik fel, hogy a kuytád melletted csámcsog a kábellel.


ON:


Próbáldd meg egy másik töltővel. ha szerencséd van csak 1x alkalomból kapcsolt le.

2016. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"csak zárlatos lett és majd magátol helyre jön" He?:D Majd persze az elégett alkatrészek hirtelen kiköpik magukból az oxigént, vagy hogy képzelted?:D Amúgy amikor elrágta valószínűleg összenyomta a vezetékeket, tehát tényleg zárlatot csinált, viszont ez inkább csak az aksit tudta kisütni. Szerintem próbáld meg feltölteni egy másik töltővel, esetleg aksi nélkül ha úgy nem megy, mert az is lehet, hogy annyira lemerült a zárlattól az akksi, hogy még a töltő feszültség is leesik tőle, és nem tud a gép bekapcsolni se.
2016. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Közben megpróbáltam másik töltővel, a lámpácskák szerint tölt és áram alatt, illetve bekapcsol mert ha bekapcsolom a dvd megható működik... De kép az nincs. Akkor most a monitor mindenképpen tönkre ment? Akkor egy laptop így javíthatattlan nem?


Off: egy pillanat allat elrágta, előtte egy évig nem is érdekelte... De azért köszi!

2016. dec. 27. 19:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Viszont egyenlőre a töltést jelölő lámpa azt jelzi, h le van merűlve...
2016. dec. 27. 19:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy azt jelzi, a zárlat tökig merítette, sokkal lejjebb, mint amit normál használat mellet elérhetne. Mondom próbáld ki aksi nélkül csak töltőről. A gép lehet azért nem kapcsold be, mert alacsony az aksi feszültsége, és emiatt leesik a töltőfesz is.
2016. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok. Felnyitottam amibe majdnem beletört a hitelkártyám... Ez egy elég gagyi laptop (asus x553m), de másoknak is meggyűlt a baja a felnyitással.


Na, de hol az aksi? XDD


[link]


Ez nem az enyém, de ez is pont úgy néz ki.


Az a vastag, hosszú fekete az ott lent?

Mert más laptopok aksiaji nem pont így néznek ki és sajna azt ott ne lessz könnyű kivenni.


(Ja, ennyire nem értek hozzá)

2016. dec. 27. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Néztem egy videót. Elvileg felül kellene lennie az akksinak, tehát a képernyő zsanérjánál.
2016. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


06:40-től mondja, hogy "this is the battery" vagyis ez az akkumulátor, ott mutat rá a tollal.


És így csatlakoztatod le az aksit:

[link]

2017. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!