Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videofelvétel mit vesz...

Levente501 kérdése:

A videofelvétel mit vesz igénybe a gépen?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el YouTube-ozni, és a videók felvételénél nagyon lecsökken az FPS (100-ról 40-50-re) és úgy döntöttem, hogy fejleszteném a gépet, viszont nem tudom, hogy mit fejleszzek benne. Tudnátok segíteni? A konfigom:

-i5 4460

-R9 380 2GB

-16 GB RAM



2016. dec. 28. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlott felvevő progik: Action! OBS

upgrade-ek: 4 gigás vidikártya sokat dob az fps számon ajnlottam : GTX 980 vagy 1050

és ha van még feles 1000 forinted akkor csapj mellé egy i7-et

2016. dec. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
bocs 100000
2016. dec. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

40-50 még nem vészes. Ajánlanék egy OBS-t. Ha rendesen betudod állítani akkor sok FPS-ed marad.

A legjobb ha veszel egy AverMedia kártyát, fps csökkenés nélkül azonnal tömörít.

2016. dec. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, 3-as, alapból OBS-t használok, csak mivel egy olyan játékkal játszom, ami főleg erdőben játszódik, így nagyon magas bitrátával kell vennem, hogy ne essen szét az egész (ez most éppen 12000, de még így sem a legjobb) valamint 40 FPS-el veszek, nem 30-al, hogy a lassítások is jobbak legyenek. De köszi a segítséget, az Avermédián még elgondolkodok (ha jól tudom 20-30 körül vannak, de majd utánanézek).
2016. dec. 28. 03:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyes, ez nem így működik, és határozottan ki tudom jelenteni, hogy nincs igazad.
2016. dec. 28. 03:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Itt most nem az alap FPS számomról van szó, mivel az teljesen rendben van, hanem a felvétel közbeniről. Ilyenkor az az alkatrész, amit leterhel a videó rögzítése leterhelődik, és az válik a szűk keresztmetszetté a buildben, ezért esik le az FPS, csak azt nem tudom, hogy melyik az az alkatrész, amit ez a legjobban érint. Lehetne akár két Gtx 1080-am is, ha a proci leterhelődik és gyengévé válik, akkor az egész nem ér semmit. Ja és nincs senkinek "csak úgy" 100000 forintja, plusz még az új alaplapot, RAMokat, és új proci hűtőt bele sem számoltad. Ja és a Gtx 1050 és 980 bőven nem egy kategória.
2016. dec. 28. 03:10
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
A CPU+ vifeókártyát egyaránt igénybe veszi. OBS-t én nem ajánlom gameplay videórögzítésre, mert nagyon leterheli a procit és nem is veszi valami szép képminőségben. Action! vagy Bandicam sokkal jobbak erre. Ha Windows 10-ed van, még esetleg megpróbálkozhatsz a beépített játék felvevőjével, de azt meg elég macerás beállítani. A legújabb AMD driverekkel jött ki valami új ReLive nevű cucc, de az főleg streamelésre való.
2016. dec. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Előző vagyok. Még hozzátenném, hogy az Action és a Bandicam valóban annyira jók, hogy felvételnél alig csökken valamennyit az fps-ed. Én MK XL gameplay-eket szoktam felvenni Action-nal. Felvétel alatt is megvan a stabil 60fps végig. Fallout 4-nél néha lemegy 55-50 fps-re felvételkor, de annál lejjebb soha. Én mindenképpen ajánlanám a beszerzését.
2016. dec. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a VGA lesz a szűk keresztmetszet. Eladod és veszel egy rx 470-et.
2016. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm az utóbbi 3 választ. Akkor szerintem gyűjtök egy kicsit egy Gtx 1060-ra, talán nyáron már meg us lesz. Az Action!-t, meg a Bandicamot azért nem használom, mert nem tetszik az a logó ott középen (de majd lehet, hogy lekalózkodom a teljes verziókat). Addig is, mivel egy Asus Strix kártyám van, asszem olvastam a dobozon, hogy szoftveresen jön vele valami felvevő progi is, majd azt is meglesem.
2016. dec. 28. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!