Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fárasztja a monitor a...

Miért fárasztja a monitor a szemem a tablet/telefon pedig nem?

Figyelt kérdés
Van egy lcd monitorom ami tft és 1280x1024 a felbontása 17". Egy tabletem ami ips kijelzős FHD felbontással és 7". A telefonom pedig FHD triliuminosos ips 5,2". Volt már ,hogy a tablet előtt voltam egész nap de az nem fárasztotta le a szemem. Leülök a monitor elé és 2 perc alatt teljesen lefárad a szemem. Miért van ez? Milyen monitort kéne vegyek ,hogy ne fárassza?

2016. dec. 28. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:

led monitort. Vagy legalábbis led háttérvilágításút.


Az én asus ve228 monitorom 6 éves és semmi baja + nem fárasztja a szemet.

2016. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
Valószínűleg villog azért fáraszt.
2016. dec. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tablet is 60hz meg a monitor is. Villogás szerintem kb ugyan az.
2016. dec. 29. 09:20
 4/5 Szirty ***** válasza:

Egyáltalán nem a képfrissítési gyakoriságról beszélek, mert az pont nem villog.

Ezzel szemben a háttérvilágítás... az néhány típusnál igen durván villog. Főleg ha LED-es és főleg ha 100% alatti beállítással megy a fényerő (alacsony vivőfrekvenciájú PWM teljesítményszabályzás rlz)...


https://www.youtube.com/watch?v=QMXYfi2lRdA

2016. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Majd monitor csere lesz mivel ez régi már és nem szabványosan van a videókártyára kötve és galibákat okoz. Azt nem tudom mit vegyek majd. Megnéztem ez egy 6 éves monitor és csak 5000 óra van a monitorban.
2016. dec. 30. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!