Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8 napos elállás bármelyik...

8 napos elállás bármelyik boltban van ha új monitort rendelek, de személyesen veszem át és otthon veszem észre a pixelhibát?

Figyelt kérdés
3 napos pixelhiba garancia sok helyen nincs vagy nem írnak róla a weboldaon. De hallottam, hogy 8 napos elállás van. Akkor is van, ha személyesen veszem át? Nem mindegyik boltba lehet kipróbálni, sok csak átvevőhely. Legutóbb pedig egy olyan boltba voltam, ahol a bekapcsolt monitor az üzlet reklámját mutatta, abból nem tudtam megállapítani van a pixelhiba, mert nem láttam az ábrától rendesen a képernyőt. Tehát ha hazaviszem, kibontom, kipróbálom 8 napig elállhatok? Akkor is, ha az üzletben bekapcsoták és ott nem vettem észre a pixelhibát?

2016. dec. 30. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Google-ban rákerestél már(?):

[link]


Gondolom üzletenként különböző a hozzáállás, én tuti felhívtam volna már az üzletet és megkérdeztem volna őket, hogy mit tudok tenni ilyen helyzetben...


(nem másoktól (akiknek közük nem sok van hozzá) várnám a megnyugtató válaszokat :-))

2016. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
De van 3 napos pixelhiba garancia! Vidd vissza és kicserélik! Még m vidd be!!!
2016. dec. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el annak az egy konkrét üzletnek a vásárlási feltételeit...
2016. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem az üzleten vagy a szabályzatán múlik, az "elállási jog" vonatkozik azokra az esetekre, amikor interneten/telefonon megrendeled a terméket. Hogy kiszállítást kérsz-e vagy bemész érte az semmit nem befolyásol.

Egyébként talán 13 nap már nem 8, de nézz utána. Ha az elállási jogra nem hívják fel a figyelmed a honlapjukon vagy megrendeléskor, a számlán, email-ben stb., akkor az elállási jog 3 hónapra ugrik fel.

2016. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 pinkpancser ***** válasza:

Nem 8, hanem 14 nap.

További részletek itt:

[link]

2016. dec. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hol veszed át, ha a szerződés neten jött létre van 14 napos elállás. Pixelhiba esetén is.

Ha boltban veszed akkor a pixelgaranciát mindenki másként kezeli. Igazándiból a cucc gyártója (Samsung, philips, asus) határozza meg hogy mennyi pixel esetén cseréli a monitort, ezt érdemes vásárlás előtt tisztázni a boltban ha személyesen veszed...

2016. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A 14 napos elállás (internetes rendelés, további feltételei teljesülése esetén) magánszemélyeknek indoklás nélkül is érvényes. Láttam már szerződési feltételeket, ahol pixelhibára nem akartak elállási lehetőséget adni. Ha beléd kötnek emiatt, és gyorsan le szeretnéd tudni, akkor nem vagy köteles megindokolni az elállás okát. Nem tetszik és kész.
2018. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!