Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram hiány miatt fagyhat le...

Csemege Ubii kérdése:

Ram hiány miatt fagyhat le játék közben a laptopom?

Figyelt kérdés
Van egy Acer laptopom, i7 4510u procival, meg 840m-es vga-val, viszont csak 4gb ram van benne. Több játék közben lefagy a gépem (dirt 3, war thunder, the forest). Mindegyiknél megvan az FPS, a forestet noha csak minimumon viszi, a másik kettőt szinte maxon, mégis tök random lefagyasztják a gépet... Én már nem tudom mit csináljak, próbáltam a dirt 3-nak, meg a forestnek régebbi verzióit, meg újabbakat, a drivereket is frissítettem a gépemen. Az utolsó gondolatom az, hogy ezek viszonylag komolyabb játékok lévén, lehetséges-e hogy a rammal van bajuk? Mert akkor kibővítem 8 gigára, csak feleslegesen nem akarok költeni, ha szerintetek ez nem oldaná meg a gondot. Ja és más játékoknál pl.: skyrim, battlefield 3, dishonored, egyiknél se volt semmi gond

2017. jan. 3. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bővítsd ki, de úgyis fog fagyogatni :)
2017. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát de pont ez a lényeg, hogyha az nem megoldás, akkor nem fogom bővíteni. Esetleg valami tipp, hogy mi okozhatja még?
2017. jan. 3. 19:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is szaggatott egy Alienware gépen még akkor a Warface orosz játék. A gép sokkal jobb volt, de szaggatott, aaa mondom adok én neki egy kis OC-t, na akkor csak igazán elkezdett szaggatni minden, totál nem logikus fordítva kellene. Szétszedtem de annyi kosz volt a ventilátorban hogy csak néztem. Gondolom egy kiállítási darab lehetett a boltban ami mindig ment mert nálam ennyi idő alatt tuti nem lett volna ennyi por.

Kitisztítás után még ha 2LCD-t is rákötöttem (1 TV és egy asztali gép LCD-je) még 3 monitoron is minden ment maxon :)

De ha tiéd még jótállás alatt van akkor használd ezt az olcsó vackot: [link]


Ez kitart 5-7 tisztításra simán.

2017. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már szétszedtem, szóval nincs már gari. Pont tisztítás miatt szedtem szét, de nem volt rajta mit, úgyhogy nem ez lesz a ludas.
2017. jan. 3. 20:07
 5/11 Dongaben ***** válasza:
Azt megnézném, hogy a BIOS-ban mennyi RAM van beállítva a másik videókártyának. (A processzorba integráltnak, és ezt a rendszertől veszi el.) Filmezéshez...stb. bőven sok a 128 Mb. Ha magasabb, érdemes levenni.
2017. jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen és nVidia-e?

Néha nagyon buta és kézzel kell átkapcsolni hogy ne az Intel HD 4000-en fusson hanem a 840m-eden.

2017. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A biososat meg fogom nézni, arra meg figyelek direkt, hogy melyikkel futtatja :D
2017. jan. 3. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak a Chrome és az Opera szokott futni, 8GB puff:

[link]



És még játék sem fut :D Menj már tényleg venni ramot...

2017. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó veszek, csak tudjátok nem az árával van bajom, hanem a laptopom profi mérnökeivel, akik megcsinálták úgy, hogy a lehető legnehezebb legyen hozzáférni a ramhoz. Az alaplap alatt van, és nem, nincs ajtócska hozzá alulról, szét kell szedni az egészet... Amúgy Acer e5 571g
2017. jan. 7. 09:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindegyik Acer javítható, csak most utoljára a legolcsóbb E sorozat a "GREEN" EKO sorozat az ilyen. Nem gondolták hogy valaha bővíteni akarod ezt az olcsó notebookot.

De még mindig jobb mint az Asus ahol már a ram is integrálva van az alaplapba... Elmegy az eszem...


Egy kis segítség neked:

https://www.youtube.com/watch?v=ysEMjTPp4hA

2017. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!