Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a laptop hdd-t pc-be rakom...

Ha a laptop hdd-t pc-be rakom akkor megmaradnak a régi adataim azaz windows, játékok stb?

Figyelt kérdés
Mert megspórolnám a windows és a hdd árát, és a sok szenvedését a programok visszatelepítésével.

#nikecsuka
2017. jan. 3. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Az adatok igen megmaradnak, de a Windows kétlem hogy elindul.
2017. jan. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még ha a Windows nem is esik össze, egy újratelepítés mindenképp javasolt.
2017. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ja de ha újrarakom tuttomal az öszes egyéb adatom is elveszik(de lehet hogy csak én vagyok hüje), és nekem előre telepített windowsom van a laptopomon amit nem tudok újra rakni mert nincs hozzá lemez se kód.
2017. jan. 3. 21:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Van-e veszteni valóm? Érdemes-e kipróbálni a cserét?
2017. jan. 3. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát a helyzet az, hogy telepítő nélkül nem tudod újra tenni, még ha kód nincs is hozzá hirtelen, emellett az adataid is bukod egy tiszta telepítésnél, legalábbis ami a rendszerpartíción van, tehát előtte menteni kéne valahova.

Megpróbálhatod elindítani a régi Windowst az idegen gépben, ezzel még nm vesztesz semmit. Minimális esély van rá, hogy utána az eredeti helyén se indul el (de Puttón nagyobb esélyed van egy 5-ösre B-mezővel) :)

2017. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó, akkor a windows bukó. Noss, az új kérdésem az, hogy hogy tudom az egyéb adataimat főleg játékaimat a lehető leg olcsóbban, lgegyszerűbben átrakni a pc-re úgy hogy azok műkögyenek és valahogy a windowst is hozzájuk tudjam rakni.
2017. jan. 3. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:

A már telepített szoftvereket nem tudod csak úgy átmásolni, jellemzően azért, mert azok az adott rendszerkörnyezetre települtek, és nem csak a szoftver saját könyvtárában tartalmazzák a saját állományaikat, hanem a gép egyéb területein is. (Ez nem aranyszabály, ettől függetlenül gyakori.)

Ezen felül van egy ún. regisztrációs adatbázis, ahova szokásuk mindenféle, önmaguk számára fontos bejegyzéseket tenni, így az új rendszeren ezeket is hiányolni fogják. Ettől függetlenül meg lehet próbálni feltenni őket egy pendrájvra, és átvinni az új rendszerre. Vagy működnek, vagy nem.


Előtte egy Windowst kell telepítened, ezt szintén megteheted pendrájvról, vagy akár lemezről. Beszerzel egy telepítőt, kiírod valamelyikre. A dvd írás biztos megy (vagy ezek után már az sem biztos), a pendrájvot viszont egy erre szakosodott programmal tudod megírni, például Rufus, ezt előzőleg letöltöd (Google). Ezzel lesz bootolható az eszköz, amivel a telepítő elindul.

2017. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát kösz a válaszokat. Akkor már inkább újra telepítgetem a programjaimat, anyira nincs sok belőlük csak nem akartam velük vesződni, de itt főleg a windows volt a kérdés. Csak egy olcsó gamerpc-t szerettem volna egyszerűen, a hardveres részéhez értek csak a szoftvereshez nem. És nem kell lenézni 13 éves létemre már az is szokatlan hogy ijenről kérdezek másokat.
2017. jan. 3. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha lenéztelek volna, nem írtam volna két kisregényt.
2017. jan. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok. bocs.
2017. jan. 3. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!