Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM Kérdés. Mitől függ a...

RAM Kérdés. Mitől függ a helyes párosítás?

Figyelt kérdés
Van a gépemben egy 4gb-os 1600mhz-es cl 11-es ram modul. Ezt én kevésnek érzem, és ki szeretném bővíteni egy 8gb-ossal. Mire kell figyeljek amikor vásárlok?

2017. jan. 3. 20:21
 1/6 Dongaben ***** válasza:

1. Mit támogat az alaplap? Meddig bővíthető?

2. A "CL" szám az időzítést jelzi. A te "1600mhz-es cl 11"-ed annyit ér, mint egy 1333Mhz-es CL 10. (Egy CL egység plussz=256Mb minusz. (Ha jól emlékszem...)

2017. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:
256Mhz...bocs.:)
2017. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 ilyenről még nem hallottam, hol olvastad/hallottad?

Akár hogyan is számolom az nem jön ki nekem 1600-256=1344, nem? Na mind1, sztem hülye vok az ilyenhez :)

Kérdésre: 1600mhz cl11-en egyértelműen ddr3-as ram, akkor csak ennyire kell figyelned, persze, jó, ha azonos órajelű és késleltetésű! Persze akadnak kivítelek mint nálam volt, hogy msi ms valamibe, akármilyen ramot raktam, nem volt hajlandó indulni vele, ezért a támogatási listát is érdemes azért átnézni! Persze ez ilyen "Medion oem" msi lap volt :)

De csx, hynix, geil, kingstone ramokkal nem indult, csak kingmax cl7-el, ill. crucial ramokkal volt hajlandó!

2017. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dongaben ***** válasza:
# 3 És igazad van!.) Kissé kevertem a váltószámokat. 266Mhz lett volna a jó, de most már mindegy. A lényeg, hogy a CL szám minél alacsonyabb legyen.
2017. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hominida ***** válasza:

Nekem az a sejtésem, hogy a CL értéke azt jelenti, hogy hány órajelciklus kell a RAM megadott című rekeszében levő adat megérkezéséhez. 1600 MHz-es effektív buszon 1 ciklus 6.25E-10 másodperc, a CL11-es RAM esetében egy kiolvasás eszerint 6.875E-9 másodperc. CL10-es RAM-nál 1/6.875E-10 =1455 MHz adja ugyanezt a sebességet.


A kérdezőnek: elsősorban az Aida64-gyel, vagy valami hasonló programmal készíttess egy részletes riportot az alaplapról és a RAM-ról, mert sok ide tartozó adat van. Például az, ahogy már írták, hogy az alaplapi chipseted összesen és 1 bankben mennyi RAM-ot tud kezelni. A kiszemelt RAM-ról ellenőrizd, hogy milyen frekvenciákat szeret. Ha nincs közte az, amit most használsz, akkor valószínűleg lassulni fog a géped, vagyis inkább keress másikat.

2017. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetőleg minden érték ugyanaz legyen(órajel, késleltetés), és támogassa az alaplap. Én jártam már úgy, hogy a gyártó és az órajel is azonos volt, de az egyik cl13 a másik cl14 és kékhalállal kidobott minden indításnál.
2017. jan. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!