Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen megbízhatóak és...

Miért ilyen megbízhatóak és hosszú évekig jók a Thinkpadok?

Figyelt kérdés
Vettünk új Lenovot, nem sokat ér, ez négy éves, x201 Thinkpad, i5 Intel procis, 4 GB-vel.

2017. jan. 5. 00:58
 1/5 anonim válasza:

nem tudom, nekem is egy öreg lenovo thinkpad van.

Használtan vettem akkor volt 3-4 éves kb. Rengetegszer leejtettem, volt hogy elaludtam vele az ágyban és ráfeküdtem (nem vagyok egy sovány alkat).

Tehát ez a szerencsétlen leptop rengeteget kibírt pedig nem csak én használom a családban és hazudnék ha azt mondanám, hogy vigyáztunk rá.

A következőre mindenképp jobban fogunk, megint lenovo-t szeretnénk, viszont a bolti áruk nem a mi pénztárcánkhoz van szabva. Talán majd megint egy használtat vagy kipróbálunk mást.

2017. jan. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A ThinkPad szériát anno az IBM kezdte gyártani, a Lenovo csak átvette / felvásárolta. Az IBM meg elég neves cég és a ThinkPad szériát eleve úgy tervezte, hogy csúcskategóriás üzleti laptop. Mindennapi hurcolás, használat. A régi ThinkPadekbe konkrétan volt egy plusz fém keret ami tartotta rögzítette belülről is a műanyag házat, sokkal több rögzítő csavarral stb. Persze egy pár éves gépet meglehet kapni olcsón ma már, de azt kell nézni, hogy akkor az nem kevés pénz volt mikor megjelent és minőségi alapanyagokból is rakták össze.

Ezzel szemben pl a Lenovo másik családja, az IdeaPad nem sokkal különbözik egy bármilyen más gyártó egyszerű fogyasztóknak szánt gépétől szerkezeti meg strapabírási szempontokból.

2017. jan. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Derwer ***** válasza:

Egyrészről a Thinkpad egy komoly név.

Másrészről arról van szó, hogy ez az üzleti szériája a LENOVOnak. A többi gyártónak is van üzleti szériája, ami hasonlóképpen megbízhatóbb, mint a consumer termékek. Ezekhez általában 3évről indul a gari. De drágábbak is, 250-300k-ról indulnak.


Tehát kb annyi van ezen a téren is, hogy a minőséget meg kell fizetni. (Jó, Thinkpadekben van egy extra merevítés is. Amit pl a Dell árult üzleti laptopnak az egy vicc volt pár éve. Mostmár nagyjából OK. )

2017. jan. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Derwer ***** válasza:

Lemaradt: X szériát említesz. (Nekem X220am van)

Na most az X széria pedig az üzleti lapik topja a Thinkpaden belül is. Ezekben kifejezetten van egy magnézium merevítő keret. Az enyémre kb ráállhatok és nem lesz semmi baja.

2017. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már érthető. A szóban forgó x201-es egy kisméretű gép, külföldről hozták be, a billentyűzete át van matricázva. A fedélen egy nagy erejű ütés nyoma látszik, ezért aztán olcsón adták a boltban. De ez nem befolyásolja a teljesítményét. 3-4 éves lehet, ezek szerint üzleti célra készült. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
2017. jan. 5. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!