Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire megbízhatóak és...

Mennyire megbízhatóak és hosszú életűek a külső merevlemezek? Mennyi ideig marad rajta az adat 100%-san? Szeretném átteni a rengeteg filmemet, jegyzetemet, szakdogám, pótolhatatlan családi videókat, képeket egy 2Tb-osra.

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy idővel minden elromlik, de őszintén szólva nem igazán használnám mindennap, csak míg áttöltöm rá az adataim, a FŐ célja igazából az lenne ha mondjuk egy DVD olvashatatlan lesz akkor ezen meglegyen biztonsági másolatként. Ja és még valami szeretném néha DVD-re rákötni. Milyen fajtával lenne ez kivitelezhető?? Előre is köszi!
2011. nov. 7. 16:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A külső vinyók alapban sokkal hosszabb életűek mint azonos beépített társaik.

Azon egyszerű oknál fogva, hogy csak akkor működnek, ha kell róla adat.


Persze minőségi szórás itt is van és egy külső vinyó esetén szempont a sérülékenység.

Ezért én már kizárólag silicon power armor (A80) ütés és vízálló eszközeit veszem. És kerülöm azt is, hogy egy nagy adat táróló legyen egyben, szóval inkább legyen két 1TB mint egy 2TB, mert ha valami baj van csak az adatok egy része veszik oda. Persze ez drágább megoldás, de megéri.

[link]

2011. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"...igazából az lenne ha mondjuk egy DVD olvashatatlan ..."


Amúgy én a DVD-ről letettem, mert többnyire 5-6 év az írott lemez élettartama használattól független. :(

2011. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 CactusClone ***** válasza:
A külső hdd lényegében ugyanaz, mint egy belső, csak egy külön házban van, amit pl. usb-vel tudsz olyan géphez csatlakoztatni, amelyiknek (jelen esetben) usb-s csatolója van. A külső hdd-k élettartama talán attól hosszabb, hogy nincs rendszeresen használva, mint egy pc-ben vagy notebookban lévő hdd.
2011. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
nekem a mai napig használatban van egy 7 éves 120 gigás jószág. kicsit kerreg és kattog indításnál (valszeg mert köcsög macska lerántotta a gépről és pottyant egy jó fél métert), minimális mennyiségű szektorhiba van rajta, de ezt leszámítva teljesen jól megy.
2011. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Jól mondják, igazán nem lehet megmondani, hogy - akár külső, akár belső HDD - meddig fogja bírni. Volt már nálam is amelyik fél évig bírta, de volt 8-10 éves is. Sajnos ez is lutri még a márkásabb cuccok között is. Igaz, hogy van rá 3 meg 5 év garancia, de azzal meg nem vagy kisegítve ha adnak egy új üres vinyót a 2000db filmed meg ugrott. Persze az új vinyó is jobb, mint a semmi...
2011. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 mate0117 ***** válasza:

A legeslegbiztonságosabb az ha csinálsz egy kis otthoni szervert amibe két merevlemezt raksz és a kettőt egymásra tükrözöd...(ez mondjuk lényegesen drágább)

így ha az egyik gajra is megy a másikon még ott vannak az adatok....

egyébként nekem van egy WD és egy SAMU külső vinyóm is és mindkettő jól müxik...

2011. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
így van. Nagyon biztos az utolsó válaszoló tippje, RAID-be kötsz két vinyót és ha az egyik tönkremegy, akkor még ott a másik, hátránya, hogy két vinyó kell hozzá és a két vinyó összméretének a felét használod adattárolásra.... (Ha egyformák méretben)
2011. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a gyors válaszokat mindenkinek!


Sejtettem, hogy ez is hasonlóan lutris dolog, mint a DVD (bár annál tudom, hogy megbízhatóbb). Az első írt DVD-m lassan 5-6 éves és lekopogom még megy. De múlt héten vagy 50 DVD-t kellett kidobnom mert egyik napról a másikra minden különösebb ok nélkül egyszerre szállt el róla minden (2-3 évesek lehettek). Akkor döntöttem el, hogy kéne róluk valami biztonsági másolat féle.


Most jön a szülinapom meg karácsony remélem valaki meg lep egy 1TB-ossal, és akkor vennék még én is egy 1TB-osat és az egyelőre elég is lenne, bár őszintén szólva kéne legalább 4TB, hogy mindent rátegyek. :/ :D


mate0117 ez pontosan, mit is jelent? Hogy lenne kivitelezhető, sajna annyira nem értek hozzá. :/

2011. nov. 7. 17:25
 9/20 anonim ***** válasza:
Bocs, nem engem kérdeztél, de ha az alaplapod támogatja a RAId-et, akkor úgy kötsz be két 1TB-os HDD-t és lesz összesen 1TB helyed, de tuti biztos helyen lesznek az adataid, mondjuk filmet nem hiszem, hogy ilyen költséges technikával kéne tárolni, mert azt le tudod szedni a netről, ha kell, mert gondolom az teszi ki a 4TB 75 %-át...
2011. nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Tehát ha jó értem akkor 1TB 100%-os védelemhez kettő 1 TB-os merevlemezre van szükség. Az úgy kicsit sok lenne mondjuk. :/


Fehersrac jól látod a dolgot a 4TB igen nagy része film, amik nagyon fontosak nekem, nagy filmb*zi vagyok. :D És szeretném néha DVD-re rácsatlakoztatni majd és ahhoz ha jól tudom FAT-ra kell beállítani a HDD, ezt jól tudom?

2011. nov. 7. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!