Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 2016os Macbook Air megfelel...

A 2016os Macbook Air megfelel egy programozást tanuló egyetemistának?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy veszek egy Macbook Airt. Jövőre megyek egyetemre külföldre Computer Sciencre és programozásra akarok szakosodni. Csak az iskolai dolgokra és néhány egyszerűbb játékra tervezem használni. Szerintetek elég lesz 128GB SSD tárhely és 8GB RAM az iskolai munkákra és az elvárt programokat nehezebb beszerezni macre?


Tudom, hogy ezek kényes témák sok embernek, de megvannak az okaim, hogy mért akarok programozónak tanulni egyetemen (annak ellenére hogy magunktól is meglehet) és hogy mért akarok Macbook Airt és nem prot vagy PC-t használni. Légyszíves ezekről ne beszéljetek...



2017. jan. 7. 18:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Minden megfelel, amin fut az általad használni kívánt fejlesztőkörnyezet. A legtöbbjük gépigénye gyakorlatilag nulla, egy 16 éves gépen is vígan elmennek.
2017. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
A tapasztalatok szerint nem túl nagy élmény egy ilyen laptop billentyűzetét használni, gyakorlatilag hiányzik a leütés visszajelzése
2017. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
milyen leütés visszajelzése hiányzik már egy macbookon? :D ne mond már a hülyeségeket, utolsó.
2017. jan. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
30%
Egy ideig eltart mire olyasmit programozol amihez kevés lesz a macbook air, addigra meg úgyis belátod te is hogy hülyeség volt azt venni ~ nyugodtan megveheted, legrosszabb esetben 1-2 év múlva lecseréled valami használható vasra.
2017. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

#4 lehet igazad van, igazából leginkább azért venném meg mert ha sok időt töltök egy gép előtt akkor olyan OS és hardware előtt akarom amit szépnek és egyszerűnek találok.

Ha eladásra kerülne a sor, az igaz, hogy a mac-kek jobban tartják az értéküket?

2017. jan. 7. 19:20
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
Hát, attól függ, ha most közel 300, megkímélt állapotban 2 év múlva 200ért még eltudod adni, szerintem.
2017. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
27%
megfelelo valasztas. azert ugye tudod a hardcore programozok akik programozast tanulnak tobb oprendszerhez is kellene erteniuk. termeszetesen jo lesz ez neked amennyiben nem az igazi tudas csak az iskola szamit es a hardver kinezete
2017. jan. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Megfelelő lehet, minden attól függ, mennyire kell csak Windowson elérhető alkalmazásokat futtatnod. Mert utóbbival már nem fogsz elférni a 128 gigán...

Air billentyűzetéről még nem hallottam rosszakat, amit kritizálni szoktak, az a "butterfly" mechanizmust használó retina Macbook illetve 2016-os MBP.

2017. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

#6

Persze, 3 éves hardverért, ami most is bőven hagy kívánnivalót maga után 200k. Legfeljebb azoknak lehetne eladni ennyiért akik abból indulnak ki hogy a kedvenc sorozatukban milyen logójú gép van a szereplők kezében.


Nem értem, hogy miért tetted ki a kérdést. Macet akarsz venni, mert műmájer vagy(ezen nincs mit magyarázni, az alapján választasz hardvert hogy hogy néz ki a funkcionalitás helyett - a szoftveres részébe nem megyek bele, pontosan ugyanazt a külsőt össze lehet hozni windows, de gyanítom linux alatt is, megfelelő hardverrel még osx is telepíthető rá), de erősebbre nincs keret, ergo mindenképp marad a macbook air akárki akármit mond ~ vagy azt vártad, hogy megerősítsék hogy persze, jó az, vagy.. hát, más magyarázatot el nem tudok képzelni.

2017. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én is computer science-re járok, és körülöttem elég sokan használnak ott Macbook air-t. (Az egyik ráfírkált egy dobozt alkoholos filccel az alma köré és ráírta hogy "Juice" :D)


Arra figyelj, hogy lehet vannak olyan software-k, amik nem támogatják az OS-t. Bár sosem volt apple macbook-om, (bár nem is akarok), szóval nem tudom mennyire korlátozott.

Szerintem a 128gb nem lesz elég. Vagy vegyél egyet nagyobb ssd-vel, vagy vegyél egy usb-s external hdd/ssd-t mellé.

2017. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!