Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami megbízható mechanikus...

Szim Krisztian kérdése:

Valami megbízható mechanikus (kék switches) billentyűzet kéne?

Figyelt kérdés
Nem az a lényeg hogy magyar kiosztású legyen hanem az, hogy legyen egy LED világítás a gombok alatt(mert még nem tudok "vakon" írni) néztem cherry-t is de inkább kikérem a véleményeteket mielött megveszem.

2017. jan. 10. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Cherry MX Brown (a Blue-t túl hangosnak találtam, bár ez se épp halk) kapcsolós Corsair Strafe RGB-m van. Csak ajánlani tudom. Ahogy a Corsair billentyűzetek többségét is: Corsair Vengeance K70, K95, K65, és az RGB változataikat. Én anno (pont 1 éve) 52 ezer Ft-ért vettem, de nem érzem, hogy kidobott pénz lett volna.


Mechanikusok közül még az Asus, a Razer, a Logitech és talán a Cooler Master gyárt jó példányokat. Ezekből a Razernek biztosan, de a Logitechnek is tudtommal saját gyártású kapcsolóik vannak, nem Cherry MX-esek.


Magyar kiosztásút amúgy is nehezen kapnál. Az a lényeg, hogy ISO szabványú billentyűzet legyen, ne ANSI. Az ISO kiosztás használatos a magyar 102 gomboshoz is, azon találod meg a hosszú í betűt. (Sok esetben csak EU van a termék nevéhez írva, a NA az a North America, az ANSI szabvány lesz.)

2017. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ASUS Strix Tactic Pro, amit még kinéztem(a szabványokat nem tudom, anyira nem értek hozzá:D) ez elvileg van magyar bill-be és egy mítosz szerint kék switches változatban is van, ami nekem azért kell mert a klikkelő hangért megőrülök:D
2017. jan. 10. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha magyar, az biztos ISO szabvány.


De sajnos, ebből nem találok sehol Blue kapcsolósat. :/

2017. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

link: [link]

A videóban a srác azt mondja "kapható kék, vörös, fekete, barna kapcsolóval. Ami azt illeti én se taléltam :SS

2017. jan. 10. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!