Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vadiúj külső vincsesztert...

Vadiúj külső vincsesztert első használat előtt kell formázni? (500 gigás)

Figyelt kérdés

2017. jan. 13. 00:30
 1/8 CspCsj ***** válasza:
Rendszerint nem, persze néha előfordulhat hogy nincs particionálva.
2017. jan. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hominida ***** válasza:
100%
Többnyire nem kell, de ettől még talán érdemes egy NEM gyorsformázást ráereszteni. Láthatóvá válik, ha van rajta hibás rész.
2017. jan. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Tapasztalatom szerint, egy vadiúj merevlemezt :


- Inicializálni,

- Particionálni,

- Formázni


kell, a fenti sorrendben Windows alatt, amit a Windows lemezkezelőjével kehet megtenni.


Lemezkezelő indítása : keresés/futtatás és ide ird be : diskmgmt.msc


Sok sikert.

üdv.

2017. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hominida ***** válasza:
87%
A particionálással lehet probléma, mert a külső winchesterek tokjának elektronikája csak korlátozott számú partíciót támogatnak. Lehet, hogy csak egyet. Ez majd kiderül.
2017. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Elnézést uram, de ön ebben a kérdésben téved.
2017. jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 holnaptegnapja ***** válasza:

Nem.

---


Ha boot rendszert teszel rá, a jó öreg particionálást mégis érdemes megcsinálni.

2017. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hominida ***** válasza:
Ipor Sircer, pár hónapja vettem egy tokot egy már meglevő winchesteremhez. Ahogy szemléztem a katalógust, láttam, hogy megadják némelyiknél a maximális méretet. Eddig én is azt hittem, hogy ilyen nincs. Utána rákérdeztem az általam kiszemelt modell gyártójánál, és ők azt válaszolták, hogy az 1 tera HDD vagy fél tera SSD üzemeltetését tudja, valamint képes két partíció kezelésére. Lehet, hogy nem mindegyiknek van ilyen szoros korlátja, de ezek szerint van olyan, amelyiknek igen, és ezért oda kell fogyelni rá a vásárláskor.
2017. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Hominida: Sorry, téged átbаsztak. Az igaz, hogy az elektronika korlátozza a max C/H/S-t (cylinder/head/sector), de a partíciós táblához semmi köze nincsen. Az az oprendszer kezeli, így tehetsz rá MBR-t, GPT-t, acorn, atari, aix, machintosh, solaris, de akár minix partíciós táblát is.

Ezek hagyományosan az első 512 byte-on helyezkednek el, uefi kicsit nagyobb, de az is legelöl van. Ehhez semmi köze nincs a vezérlő elektronikának: az csak beadagolja a lemez elejét a cpu-nak, aztán az kezd vele valamit.

Ez totálisan fаszság, hogy az elektronika bármiben is limitálná a partíciós táblát, így a partíciók számát.


Ugyanígy pendrive-ra is rakhatsz 32 partíciót (csak minek), semmi olyan elektronika nincs, ami ezt blokkolná. Ő csak kiszolgálja az írási/olvasási műveleteket + a smartot, oszt ennyi.

2017. jan. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!