Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem +1GB ramot a gépbe, eddig 1db Kingston 1GB-os volt benne DDR2 800mhz, amit mellé vettem CSX szintén DDR2 800mhz, viszont nem működödnek együtt, külön külön mennek, de ha egyszerre bent van mindkettő akkor BIOS hiba (sípolás) van. 2db memória slot van az alaplapon szóval nem tudom máshogy rakni, szerintetek mi lehet a probléma?


Alaplap: [link]



2017. jan. 13. 18:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Ennyire számítana, hogy ugyan az a márka legyen? Mert én eddig úgy hittem, hogy elég a DDR egyezzen meg a MHZ. :/
2017. jan. 13. 18:43
 2/5 anonim ***** válasza:
A csx memória elég gaj, ha normális fajta lenne, valószínű nem lenne gond.
2017. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a memória egy bonyolultabb jószág. Kb 9 féle memória időzítési érték létezik amit ha nem támogat az alaplap is és/vagy a másik társ memória modul is akkor jön a galiba. Rosszabb esetben el sem indul, mégrosszabban elindul de instabil, fagyogat és véreresíti a szemedet. A memóriamoduloknál az sem mindegy, hogy egy oldalú vagy két oldalú. Az alaplap nem mindegyiket és nem mindegyik kombinációban támogatja (úgy értve, hogy a memkártya melyik oldalán vannak chippek). Egy szó mint száz, partizán jelleggel csak akkor szabad RAMot venni ha halál biztos vagy a parométerek egyezésében és támogatásában. Minden más esetben olyan helyen vásárolj ahol belepróbálnak a gépedbe akár több készleten lévő RAM modult, hogy melyikkel fog működni stabilan. Egy valamit magára adó számtechbolt letol egy memóriatesztet is ezután, hogy tutira menjenek.
2017. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hmm.. Értem, köszönöm! Hát kár érte, mert így csak felesleges pénz kidobás volt, sajna. Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 13. 20:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A géped alapból egy trágya, de pl a biosrendszerben beállíthatnád, hogy hány mb ramot erzekeljen.
2017. jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!