Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek jó ez az összeállí...

Szerintetek jó ez az összeállítás?

Figyelt kérdés

Történt egy kis baleset az előző számítógépemmel, és nagyon gyorsan szükségem lenne egy újra. Sajnos a pénzem most nincs épp valami sok, ezért úgy gondoltam, hogy veszek egy durvább alaplapot, kezdetnek egy gyengébb processzort, amit később, lehetőleg minnél hamarabb lecserélnék. Ilyenre gondoltam:

processzor:Intel Celeron G3930

alaplap:ASUS TUF Z270 MARK 1

a hard disk, táp és a kártya működik. A kártya egy HD7970. Alaplapból azért választottam ezt mivel egy intel i7 7700k-ra tervezném lecserélni.

Ha nem lenne nagyon sürgősen szükségem gépre, eszembe sem jutna ilyen processzort beletenni ilyen lapba, csak nem vagyok biztos benne, hogy működni fog-e ezzel a lappal, ezért szeretném megkérdezni.


2017. jan. 14. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy 40-45 ezres lap is tud mindent, és máris futja egy jobb procira.
2017. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele, de miért költenék többet procira, ha úgyis csak pár hónapig fogom használni, utána úgyis i7 7700k-t vennék.
2017. jan. 14. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert csóró vagy nincs pénzed, de a 80ezres lap az kell, ugye? Tudod az nem a te kategóriád, hiába próbálsz oda "tartozni".


Egyébként egy aránytalan hulladék géped lesz nagyokos.

2017. jan. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy csóró vagyok? ezekre megvan a pénzem, de ha ekkora arcod van, akkor kapj elő a zsebedből annyi pénz, és vedd meg még ma őket és fényképezd is le, aztán írd nekem, hogy csóró vagyok.....szerencsétlen
2017. jan. 14. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván minden pénzed (vagy Édesanyádé) már előre hónapokra el van költve, ha holnap megszűnne a munkahelyed (vagy Anyádé) talán még "éheznél" is, de 80ezres alaplap az kell. :))


Tudod aki megtehetné, még annak is butaság ilyen alaplapot venni, mert felesleges. OC guruknak van ez, akik válogatott processzorokkal meg drága vízhűtésekkel 5Ghz fölé próbálnak menni, mert kirakják youtube videón és próbálnak keresni vele vagy csak teli vannak a szülők a gyereknek meg ez a hobbija :)


Egy Asrock H170 pro4/Hyper lap is elegendő OC-hoz, hozzá egy i7-6700 (non-k), meg valami 2666 vagy feletti ram, hűtőnek LC-CC-120. 4,5ghz-en vígan elmegy, de ha 4,4Ghz, az se tragédia. Aki 5Ghz-re tekeri, annak a számítási teljesítménye kevesebb, mint +10%, de jóval drágább hűtés, táp, lap stb. kell hozzá. Neked biztos megéri, ugye?? :DDD

2017. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és tipikus csóró az, aki kérkedik vagy próbálja mutatni, hogy neki aztán van.


Akinek van, az általában nem kérkedik vele, csendben meghúzódik és beéri az optimális ár/értékű választással (pl. amit írtam), ezért van neki, mert okos. Nem vesz 80ezres lapot meg 15+130 ezres procit, csak hogy kérkedjen vele, mert másra nem jó.


Játékra hosszútávra kell az i7, főleg húzva, munkára 4,5Ghz vagy 5Ghz nem számos, mert akkor inkább X99. De hagyjuk is, csak nevetek rajtad :D

2017. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!