Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor terjedtek el ezek a...

Mikor terjedtek el ezek a hulladék 2 magos mobil i5/i7 procik? 200+ ezres laptopokban is csak ezt látni szinte.

Figyelt kérdés

Alig találni normális, 4 magos/4 szálas i5-tel szerelt laptopot. i5-5200U/6200U/7200U. Az összes U-s mobil Intel proci kuka.


És akkor ott vannak a 2 magos mobil i7 procik is. Lehet, hogy a fogyasztásnak kedvező laptop esetében, de hasznavehetetlen vackok.


Apám és a testvérem, laikusok a témában, vettek nemrég laptopokat maguknak. Mindkettőben U-szériás mobil i5. Apám megkért, hogy segítsek neki egy-két dologban a laptopon. Minden szép és jó, csakhogy a 4 éves, valóban 4 magos procival rendelkező, egyébként már enyhén belassult laptopom gyorsvonatnak érződik hozzá képest. 2.8 GHz-ig mennek Intel Turbo Boosttal, egy sima Windows boot a vadi új laptopon ezer évig tart.


És egy rakás laptopban látom ezt az U-szériát. HQ-sorozat, amik valóban 4 magosak, alig jellemzőek még a 200+ ezres laptopoknál is. Régebben, ha i5-tel vett a laikusabb ember laptopot, az legalább ígéret volt egy stabil teljesítményre, de ezek...



2017. jan. 16. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem i5-6200U van az ultrabookban, piszok gyors, sehol egy lassulás, nyilván ebben az SSD-nek is óriási szerepe van.

Notikba pedig (nyilván vannak kivételek) nem igazán raknak 15W-nál nagyobb fogyasztású procit manapság, mivel szem előtt kell tartani a fogyasztást is.

Nekem bejött az U-sorozat, nyilván nem renderelni, meg videót vágni kell notebookon, ahhoz kevés lesz. Átlagfelhasználásra viszont több, mint elég.

2017. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Mobil prociból az Intel már vagy 2 éve nem gyárt csak 2 magost, 4 magos nincs.
2017. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derwer ***** válasza:

Tapasztalataim szerint az u szériás procik tökéletesen elegek ma már.

Én utánamennék, hogy biztosan a CPU-e a gond.

Amúgy nem U-s procit nehéz találni de azért lehet. specifikusan kell keresni és inkább a munkaállomásokat helyettesítő kategóriában lesz. 300-400k.

2017. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező!


Teljes mértékben egyet értek veled!

Mondjuk én ezért választottam egy Lenovo Y50-70 Et mivel egy I7-4710HQ Van benne ,gyors megbizhato

2017. jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Apád és testvéred nemrég vettek laptopot. Amikor megvették gyárilag volt előtelepítve rajta a windows 10 home meg minden gyári előtelepített program, és így kezdted el használni? Ha a válaszod igen akkor gyalulj le róla mindent, tegyél rá windows 10 pro-t mert azon kilehet kapcsolni a windows defendert ami elveszi az erőforrások 80%-át és máris értelmét veszti a kérdésed mert ezek egyáltalán nem gyenge procik. Ja meg kíváncsi lennék mit csináltál amihez lassú volt a proci.


Ja és ha le hulladékozol valamit anélkül hogy néznél benchmarkot te is a laikusok közé tartozol. Csak mert ezek a procik nem gyengég az hótziher. Nem a gépben kell mindig keresni a hibát. :)

2017. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem előretelepített OS volt. Win 10 Pro, clean install, alap driverek meg Office, Defender ki, semmi felesleges szemét. De mégis lassúnak érződik rajta (a régi laptopomhoz képest) még az alap programok indulása is.


Benchmarkokat is szoktam lesni. Azokból is látszik (itt most főleg egy i5-5200U-hoz hasonlítva), hogy még mindig vannak 4 generációval ezelőtti mobil processzorok, amik jobban teljesítenek.


Elismerem, hulladéknak nevezni talán túlzás volt, de korántsem érzem rajta azt a teljesítményt, amit 2016-ban egy átlagos, 220 ezres laptopnak hoznia kéne. Relatíve jó hűtéssel rendelkező, nem legolcsóbb tejfölösdobozba csomagolt Asus X-szériás laptopokról beszélek. 4 éve 200 ezerért vettem a laptopomat, és egy relatíve régi rendszerrel is gyorsabbnak érződnek bizonyos műveletek.

2017. jan. 17. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Rendben, ebben az esetben meg az lesz hogy akármilyen erős komponenseket teszel össze, ha nem SSD-t hanem HDD-t használsz mindenképp lesz egy sebesség limit. Gyanítom hogy ha felnyitod valami toshiba merevlemez van benne, amivel probléma nincs is csak lassúak. Én egy Asus, N3700-as procival felszerelt notebookot használok samsung 750 250gb-os ssd-vel és hónapok után is villámgyors minden. Ami teljesítményileg harmadát adja ezeknek a processzoroknak. :) Eredetileg egy 500-as toshiba hdd volt benne, hát 2 óra után rohantam venni egy ssd-t.


Ezt csak zárójelben jegyezném hogy a programok indulása sokkal jobban függ a háttértár olvasási sebességétől mint hogy a processzortól.

2017. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem válaszolóval. Az hogy milyen gyors (vagy milyen gyorsnak tűnik) a géped az nem csak a processzortól függ hanem a teljes rendszertől.


Teljesen más a célja egy üzleti laptopnak mint egy gamer változatnak. Ha lényeges az üzemidő és a méteres hűtőbordának sincs helye a gépben akkor tökéletes egy U szériás procit használni a pehelysúlyú gépben.


Nekem úgy tűnik, hogy nem vagy képben a szálak jelentőségével ha ilyeneket mondasz "Alig találni normális, 4 magos/4 szálas i5-tel szerelt laptopot".


Mivel általában egy magra 2 szál szokott jutni a Hyper Threading technológia miatt, ezét 4 mag 8 szál gyakrabban előfordul. https://www.youtube.com/watch?v=wnS50lJicXc


Egyébkét a HP premium kategóriás laptopjaiban is nagyrészt U szériás proci dübörög.

[link]

2017. máj. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!