Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol kezdjem el tanulni a...

Hol kezdjem el tanulni a számítógép alapjait?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és nagyon szeretnék tanulni a számítógépekről. Napi szinten játszok számítógépes játékokkal már kiskorom óta, de nincs sok tudásom. Megköszönném ha valaki tudna küldeni videót, vagy olvasmányt a számítógépek alapjairól, és hol folytassam tovább a tanulását. Nem gond, ha angol.

#tanulás #számítógép #kezdés #számítógép alapok #tanulni akarok a számítógépről #számítógép alapjai #hol kezdjem az alapokat #hol kezdjem el tanulni a számítógép alapjait
2017. jan. 16. 16:15
 1/3 |Orfeusz| ***** válasza:

Ha most 16 vagy akkor másfél év múlva érettségizel, igaz? Szerintem programozni kezdj el tanulni, mert az hasznos és érdekes.

Két nyelvet tudok ajánlani. Az egyik a Python. Ezt könnyebb megtanulni, érettségire jobb. Gyorsan el tudod vele sajátítani az alapokat, van hozzá jó ingyenes magyar könyv is.

A másik a C++, amit valamivel nehezebb megtanulni (de előbb-utóbb úgyis meg kell). Ezzel mélyebb tudást tudsz szerezni, és az egyetemen minden bizonnyal ez lesz a tananyag. Angolul vannak hozzá könyvek - videók, magyarul nem találtam jót.


A számítógép működésének alapjait egyetemen fogod tanulni, szerintem elég száraz, és nincs is sok értelme előre tudni. Én most tanulom. Meg ehhez nagyon jól jön, ha van valamennyi programozási tudásod.

2017. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1.A programozás nem mindenkinek való.

Ehhez valakinek van adottsága vagy nincs.

Kérdező:

Ha érdekel a dolog nem lesz egyszerű,önerőből is meg lehet tanulni csak kitartás kell és hogy érdekeljen a dolog.

Először legyen meg legalább egy középfokú angol,és részenként kezd el.(Alaplap,VGA,CPU,táp+ATX szabvány stb.)

Illetve folyamatosan a korral kell járni.

Amit közoktatásban tanítanak az édeskevés ahhoz hogy piacképes legyél.Nem fogják ott se megmondani hogy hogyan kell egy megfelelő konfigot összerakni,illetve hogy 2 közül melyik a jobb választás...

2017. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Panda Péter ***** válasza:
regelj fel a prohardverre és olvasd a fórumot. ha megy az angol is, akkor pedig ajánlom az overclock.net-et.
2017. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!