Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet SATA csatlakozós laptop...

Lehet SATA csatlakozós laptop HDD-t SATA3 csatlakozós WC-re cserélni?

Figyelt kérdés

Kompatibilis?

Van értelme, ha igen?


Gyorsabb lesz, mint egy 5400RPM-es HDD?


2017. jan. 17. 10:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Them WC-re....

Hanem SSD-re.


A hülye telefon billentyűzet átírta

2017. jan. 17. 10:01
 2/18 Derwer ***** válasza:

1; Igen, kompatibilis.

2; A SATA1 jelentősen visszafogja az SSD-t. De még így is van értelme, főleg, hogy átviheted egy következő laptopba majd.


Az SSD, kis fájlok elérése esetén 100+szor gyorsabb mint egy HDD. továbbá kevesebb energiát eszik (nem olyan nagyon szignifikáns) és nem érdekli a mechanikus behatás, mert nincs benne mozgó alkatrész.

2017. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi.

A windows 10 betöltése, mennyivel lenne gyorsabb?

A laptop már nyolc éves, 4GB DDR2-vel, és a 64 bites Windows 10 így is 19-22 másodperc alatt betöltődik.

Wisecare365 szoftvert használok gyorsításra, rendszer takarításra.

2017. jan. 17. 10:23
 4/18 Derwer ***** válasza:

1; Az SSD még ekkor is tud valamelyest javítani a gép reszponzivitásán.

2; Azonban ilyen öreg konfig esetén már a weblapok betöltése is gond, ezeken nem fog gyorsítani.

3; A WIN10 ilyen hamar történő hideg indítása nekem gyanús. nem hibernációból ébred csak? valamelyest ezen is gyorsít, de nem hiszem, hogy ebben az esetben brutálisan sokat.

2017. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem.

De a BIOS blabla nincs beleszámolva.

Se az XP, se s Windows 7 nem indult el ilyen gyorsan ezen a gépen.

Nekem is furcsa.

Windows 7 lett upgrade-elve Windows 10-re, akkor még 62 mp volt az indítás és a wisecare egy csigát mutatott.

Aztán írtam egy telepítő DVD image iso file-t, csináltam egy pendrive-ról indítható telepítőit, mindent mentettem külső vinyóra, s újratelepítettem a Windows 10-et a HDD újra particionálásával együtt.


Telepítettem újra az összes programot, segédprogramot, t ii ltotram

2017. jan. 17. 10:48
 6/18 A kérdező kommentje:
Tiltottam az összes felesleges startup elemet, letakarítottam a registry-t, újraindítottam, betöltés 19 mp, a wisecare rakétát mutat csiga helyett.
2017. jan. 17. 10:50
 7/18 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, ezt a kérdést a WC után nem lehet jobban feldobni. De igen:

"wisecare rakétát mutat csiga helyett."

:DDD

2017. jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

tessék:

ACER EXTENSA 5620-as 2008-ban vett laptop. (nem emlékszem pontosan, de ilyesmi)


750GB HDD 5400RPM

4GB DDR2 RAM

Oprendszer: Windows 10 Pro 64bit, angol. Legutolsó frissítés tegnap telepítve.


Indítás:

[link]

2017. jan. 17. 11:12
 9/18 CspCsj ***** válasza:

Derwer:

Windows 8-tól elérhető "Gyors rendszerindítás" funkció tud spórolni az indításon (kernel hibernálással).

Most gyorsan ezt találtam: [link]

2017. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

az én rendszerem furcsasága, hogy újraindítás után lassúbb, mint kikapcsolt állapotból indítás esetén.


Ha kikapcsolom a gépet, akkor az történikbekapcsoláskor, ami a videón látható. (És a legjobb eredmény eddig a 16 másodperc, az csakegyszer fordult elő)

Ha viszont az újraindítás lehetőséget választom, akkor általában 49 mp-et mutat.

2017. jan. 17. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!