Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy olyan laptopba veszek...

Lustig kérdése:

Ha egy olyan laptopba veszek ssd-t, ami sata2-es csatlakozóval rendelkezik, akkor a sata3-mas ssd-knél néznem kell, hogy van e gyorsaságbeli különbség köztük?

Figyelt kérdés
tehát mind1, h kingstont, vagy hyperx-et veszek, vagy nem, mert a kis fájloknál sokkal jobb a hyperx?

2014. nov. 17. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A Hyperx-et a Kingston gyártja. Szinte csak SATA3-as SSD-t lehet kapni, SATA3 alatt nem érdemes megvenni. Nem érzékelhető, hogy SATA2 vagy SATA3-ra van csatlakoztatva, csak a tesztekben látszik különbség. Nagyon gyors az SSD minden esetben. Nem kell figyelni kis fájlokra sem, az SSD nem hímes tojás, mint azt sokan hiszik, használni vesszük és jól bírja a használatot. A SATA csatlakozók kompatibilisek egymással, nem kell foglalkozni vele, hogy az SSD SATA3, de az alaplap csak SATA2.
2014. nov. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Okés, ezt tudom mind amit leírtál. Tudom, hogy a Hyperx-et a Kingston gyártja, tudom hogy szinte csak SATA3-as SSD-t lehet kapni. Az ssd-k életkoráról már hallottam, de azért jó megnyugtattál.

De ha csak sata2-es csatlakozója van egy laptopnak, mennyire mindegy, hogy milyen ssd-t veszek bele? (ssd-k között is van különbség, és lehet hogy tudja az egyik a sata3-mas szabványt, de közben lassú a többi ssd-hez képest, (sok kicsi fájl kezelése lassú, a véletlenszerű műveletek lassúak...)

2014. nov. 17. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!