Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a laptopommal?

Mi történt a laptopommal?

Figyelt kérdés
Tegnap este bekapcsoltam a laptopomat elindult de nem volt semmi kép, kikapcsoltam majd újra bekapcsoltam, elindult nem volt semmi kép és a ventilátor benne valami örült módon tekert, még soha nem hallottam ilyen hangosan és gyorsan pörögni. Ki akartam kapcsolni a gombbal, de nem reagált rá, így kihúztam a töltőjéből, (az akkuja már régen rossz, nincs is bele rakva) Utána visszadugtam a töltő kábelt és magától bekapcsolt, kép semmi, ventilátor pörög nagyon gyorsan, aztán ezt eljátszottam vagy 4 szer, ugyan ezzel az eredménnyel. Akkor hagytam vagy 10 percig, nem nyúltam hozzá. Utána megint bedugtam de semmi, a bekapcsoló gombra sem reagált, gondoltam leszedem a borítást. Egy régi laptopról van szó, csak internetezésre lehet kb használni (asus x55a) csak azért írom mielőtt valaki írná, hogy minek nyúlok hozzá, én csesztem el benne valamit, tehát annyira nem kár érte... na de mégis szerettem tehát jó lenne ha működne tovább. Szóval leszedtem a borítást, és azt vettem észre ha be van dugva az áramba nagyon halk sikító hang jön az egyik kis pici chip felőle ami az alaplap sarkában van, és 2 másodperc alatt annyira felforrósodik, hogy hozzá sem lehet érni ahhoz a részhez. Ez van a chipre ráírva RT8206L ZOW EBD36 Kérdésem az lenne, hogy akkor valami zárlatos lett? Mehet a kukába a gép, vagy meg lehet e javítani egyáltalán érdemes e megjavíttatni? (10 ezreket nem akarok rá költeni) Válaszokat előre is köszönöm.

2017. jan. 18. 07:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel alaplap hiba lesz. Azaz béke poraira.
2017. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Törpefeszültség kinyírta, az én laptopom is így halt meg, bár én csak 1x rántottam ki az áramból.


Ha van szervizben alkatrész hozzá, akkor 25-35 ezer + áfa szokott lenni a javítás ,egyébként meg új lap 80-100e + áfa.

2017. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!