Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy tablet 4magos processzorra...

Egy tablet 4magos processzorral és 1GB memóriával mennyire számít ma korszerűnek vagy korszerűtlennek?

Figyelt kérdés
Mennyire gyorsan lesz elavult?
2017. jan. 18. 10:00
1 2
 1/13 BM-Striker ***** válasza:
1gb RAM-mal már most elavult, és nem az számít, hogy hány magos, hanem az, hogy milyen magok vannak benne.
2017. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, bár ahogy bm írta a proci számít igazán. Vitatkoznék az 1 gb elavultsága miatt. Ha nem töltesz le mindenféle szir-szar progit amik a háttérben futva zabálják a memóriát és netezésre, írásra, olvasásra, némi játékra használod, vagyis amikre való, 1 gb memória elég. Más kérdés, hogy manapság a tabletgyártók elég szemét módon rakják össze a cuccaikat. Egy némely tabletnek ha megtelik a tárhely, csak bonyolult rootolással is nehezen kivitelezhető eljárásokkal, programok használatával akarnak külső tárhelyre menteni.
2017. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1GB RAM kb 10 éve volt elégséges, amikor az alaprendszer 128-256MB-tal gazdálkodott induláskor.

A 4 magos CPU egy nagy átlagot képvisel, ettől még típus/fajtafüggő, hogy mennyire korszerű (milyen technológián alapul, milyen képességei vannak stb).

2017. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
hd filmek nézése illetve mobil netezés a cél
2017. jan. 18. 10:12
 5/13 A kérdező kommentje:

azaz az internetes technológia mennyi idő alatt növi ki ezt a hardvert?


Van egy intel atom processzoros NetBookom és az ma már időnként használhatatlan. Normál weblapokat meg lehet vele nyitni de egy jobb minőségű videót már nem tud lejátszani pedig amikor vettem még jól zötyögött.


kb erre vonatkozik a kérdés

2017. jan. 18. 10:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem volt 4 magos, 1gb-os tabletem.

Egy nagyon olcsó változat volt, talán 20 ezer lehetett fekete pénteken. (Eredeti ára is e körül mozog)

Win 10 volt rajta, meglepően jó volt. Elég gyors volt netezgetésre, filmezgetésre, de még olyan játékokra is mint például cs 1.6.

Szóval ha olcsón veszed, akkor nagyon megéri.

2017. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"azaz az internetes technológia mennyi idő alatt növi ki ezt a hardvert?"


Amikor csak egy böngésző több GB-ra hízik általános használattal, akkor 1GB-os alapmemóriát már rég kinőtt. Viszont annak utána járhatsz, hogy mennyire bővíthető. Ha csak 2GB-ra, akkor egyszerűen nem érdemes vele foglalkozni. Ha 4GB-ra, akkor pedig költhetsz rá memóriabővítéssel, de legalább fogod tudni használni.

2017. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nemigaz már mennyien kivannak akadva 1 gb memória miatt. Én a tabletemmel netezek (nagyon gyors) 4 magos a procija, a tárhelye kevés. Egy giga memória viszont bőven jó. Nekem ne gyertek itt a kevéssel meg ilyenek. Basszuskulcs. Yt-n nézek filmeket, közben böngészhetek ha úgy tartja kedvem. És filmet nézek. Akadás és lassulás nélkül. Nincs kevés memória, csak hüle user már bocs.
2017. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 - de legalább jó az önkritikád. Nekem mindegy, hogy félrevezeted a kérdezőt, de amit írsz, az nettó hülyeség.
2017. jan. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Akkor fejtsd ki bővebben mi a hülyeség. Te mire használod a tabletedet?
2017. jan. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!