Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék overclockolni egy...

Szeretnék overclockolni egy videokártyát de nem vagyok benne biztos hogy optimális beállításokat tudok megadni. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy ASUS Strix-RX470 8GB videokártyáról lenne szó. [link]

A 8gb os változatnak nem találtam meg az oldalát visszont ez teljesen ugyan az a videomemoria kivételével.

Mi lenne a legoptimálisabb ami még azért jelentős teljesítmény növekedést mutatna.



#videokártya #ideális #Overclock #ASUS STRIX RX 470 8GB
2017. jan. 23. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:

8gb-s rx 470 helyett, vehettél volna 4gb-s rx480-at, és most nem kéne ilyennel baromkodni! És NEM, nem drágább, sőt még olcsóbb is mint ez a túlárazott Strix!

De a kérdésre is válaszolok! Msi afterburner, de van asus tweak is, azzal is ugyan ezt lehet csinálni, driverben is lehet tuningolni! Általában, gpu órajelet szoktak húzni, mert annak még jobban van értelme, (jobban skálázódik). Hogy mennyi is az a bizonyos optimális, olyanról nem lehet beszélni! Én kártyám, gyári 875mhz-ról vitte lazán az 1100-as gpu órajelet, ez közel 25%-os gpu túlhajtás, vram-ot nem babráltam mellette! 20%-os power limittel, de ez sem volt túl nagy eredmény, olyan 5 fps-t hozott! Találomra olyan 100mhz-t próbálnék először! Aztán onnan apránként tovább!

2017. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :D

Sok hasznos infó.

2017. jan. 23. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!