Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Proci összehasonlító weboldal?

Proci összehasonlító weboldal?

Figyelt kérdés

Egy olyan oldal kéne, ahol az összes intel proci (i5-ösökről), tesztelve van különböző játékokban.

Nem igazán tudom eldönteni, hogy i5 6500, vagy megéri a 6600, vagy i5 7500, vagy i5 7600, de az i5 7600 árban már 6600k is van, csak ugye arra meg proci hűtőt nem adnak, és nem is szeretnám húzni, na meg akkor már z-s alaplap is kéne, ami össz vissz megint+10 ezer körül jönne ki.


Nem igazán tudok dönteni, 2-3 évig nem nyúlnék hozzá az tuti, és biztos a legjobbat szeretném(az igényeimnek a legjobbat), választani.



2017. jan. 28. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Google > konkrét CPU vs konkrét CPU vagy CPU benchmark.
2017. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Benchmarkban nem hiszek, inkább konkrét játékok érdekelnek. Próbálkoztam a google-s dologgal is, csak ugye más renszerek vannak mindig.

Vagy több ram, jobb ram, jobb vga, más vga, stb. így nem kapok reális képet sajnos.

2017. jan. 28. 20:08
 3/5 Trevor. ***** válasza:
Néhány fps különbség van csak átlagban. Az fps-t a videokártya határozza meg. Nekem idén lesz 3 éve, hogy megvettem az i5-4460 procit. Eddig mindenre bőven elég volt, sem játék, sem videorenderelés nem fogta meg.
2017. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=70-8XG6uhK4


Van pár ilyen videó, megnézed és eldöntöd,mi éri meg, én a 6400-et vettem, mert még azt a 8000 ft többletet sem éri meg a 6500 vagy a 7500, annyira kicsi a különbség.

2017. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Alapból 6500-ban gondolkoztam, de akkor ugye előjött bennem, hogy az a pár ezer ft már mindegy, úgyis 2-3 évig fogom használni, hátha meghálálja azt a kis árkülönbséget.

Azonban ahogy elgondolkoztam a 6600-on, feljött a 7500 is, mint új család, gyorsabb ram, kicsi fejlődés, de ugyanaz az ár.

Ha meg már 7500, akkor megint egy picit kéne, és akkor 7600, ami majdnem a csúcs, és még valahogy belefér a pénztárcámba, de itt is elgondolkoztam, hogy akkor ott a 6600k is, de arra még egy pár ezer ft-al drágább lap is kell, egy venti is...

Szóval jól kivan ez találva. :D

Mármint picit jobb, és picivel drágább csak, így hamar rátudom magam beszélni, hogy na akkor megérné...


Elgondolkozom azon, hogy most 60 fps fölött tényleg mindegy, hogy 63 vagy 68, vagy 70.

Azonban 25-nél lehet, jobb lenne a 30, vagy 32.


Persze a ryzen is ott van, csak már nincs kedvem várni rá. Március elejére beígérték a csúcsmodellt, amire nem lesz pénzem, akkor 1-2 hónap alsó hangon onnantól, hogy jöjjön az a kategória, amire kíváncsi vagyok.

Árakat illetőleg... ki tudja a lap milyen drága lesz, tényleg úgy fog-e teljesíteni.

Főleg akkor érdekelne, ha mostani i5 6500/7500/7600 áron, biztosítanának afelől, hogy kapok egy i7 6700-as tudást, akkor rászánnám magam, hogy egye fene, várok még 2-3 hónapot a gépvásárlással.

Azonban mi van ha pár ezer ft-al olcsóbban kapok egy hasonló tudást? :D

Annyit meg nem ér meg a 2-3 hónap várakozás...

2017. jan. 28. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!