Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb biztonsági...

Melyik a legjobb biztonsági megoldás? USB pendrive, SD kártya, külső SSD, vagy más?

Figyelt kérdés

50GB adatom van amit szeretnék menteni. (Családi fotók, szülinapok stb.)

De viszont nem annyira értékes hogy havi 10 dollárt fizessek valamilyen online szolgáltatásért... Próbáltam már a "Mega" 50GB-t is, csak a mappákat külön kell mindenben létrehozni és semmi progi sincs amivel fellehetne tölteni, csak a Web-ről


2017. jan. 28. 20:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, külső WD Passport HDD-m leeséskor tönkrement.
2017. jan. 28. 20:53
 2/9 anonim ***** válasza:
Google drive -100 GB 700. Ft havonta.
2017. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazán tanulmányoztad át a Mega rendszerét, ha ilyeneket állítassz. A weboldal kb a képedbe nyomja, hogy töltsd le a MegaSync programot, ami pont az autmatikus szinkronizációra szolgál. Illetve a "mappákat külön kell létrehozni" részt nem teljesen értem, van egy base mappa, és azon belül akármennyi szeparált mappád lehet.

De ha nem vagy a felhőalapú szolgáltatások híve, nyugodtan mentheted pendrive-ra is őket, lehetőleg egy USB 3.0-sat vegyél, a gyorsabb adatátvitel miatt.

2017. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Derwer ***** válasza:

Külső HDD teljesen jó. Leszámítva hogy lépésben, és ezenfelül is kepes elromlani.

A lépés én ellen rakd védett helyre , vagy kösd routerre.

A véletlen meghibásodás ellen egy két lemezes NAS a megoldás. ( plusz túlfeszültség védő minimum )


A lépés én ellen az SSD és pendrive is védett persze, nincs benne mozgó alkatrész. Az SSD gyors tud lenni, de egy USB3as pendrive is egész jó.

De ezeknél is csak egy példányban van, ami rejt veszélyeket.

A felhő, mint írták, azért olcsóbban is kitöltésnél.

De ha figyelembe vesszuk , hogy pl a ház elé héten, akkor földrajzilag is máshova kell menteni...


Esetleg érdemes kombinálni felhő +pendrive dolgokat.



Összegezve mindegyiknek van erőssége, gyengesége , a döntés pedig a tiéd.

2017. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemma ***** válasza:

Vagy, ha már előttem mindent(majdnem mindent) leírtak, én azt ajánlom, hogy a fontosabb képeket nyomtattasd ki. Jobb érzés úgy régi képeket nézegetni, hogy nem kell egy monitort bámulni hozzá.


(Habár az sem olcsó megoldás)

2017. jan. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagy ötlet. Nyomtasson ki 3000 képet, ügyes vagy!


A külső HDD megoldás annak ellenére, hogy persze megsérülhet de az is a te ügyetlenséged miatt. Ennyiből sehol nincs biztonságban. A gépen tárolod meg egy külső vinyón, esetleg egy harmadik pendrive-on, ennyi. Persze ha bármelyik tönkremegy mindjárt pótolni kell. Minél nagyobb a biztonság annál többe kerül.

2017. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nemma ***** válasza:

Ahogy írtam, a FONTOSABB képeket nyomtattassa ki, azokat amiknek az elvesztése rosszul esne.

Szövegértés! Ügyes vagy...

Szerinted 15 évvel ezelött min voltak a fényképek? Nekünk vagy kétszáz előgívott képünk "régről".

2017. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szövegértés???


nekem 5000 fényképem van abból kb negyede fontos. Ezt nyomtassam ki??? Persze régen papíron voltak igaz, meg is sárgult, fakult, gyűrődött és szakadt egy csomó az ide-oda pakolászásban és költözésben. 2020-ban ne ajánlgassuk már fényképre archiválást könyörgöm!!

2017. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nemma ***** válasza:

Még mindig szövegértés:


"Vagy, ha már előttem mindent(majdnem mindent) leírtak"


Tehát, ezt egy kiegészítő dolognak írtam, ha már le van mentve az, amit akarunk, így több helyen is meg lesz.


És ha neked több mint 1000 fontos képed van, akkor abból a fontosakat kell kiválogatni...

No mindegy is, mert az lett volna a hozzászólásom lényege, hogy mivel minden lehetőséget felsoroltatok, írok még egy alternatívát.


Attól, hogy 2017 van miért ne lehetne papír alapú fényképeket használni? Évszámhoz van kötve? Hirtelen január 1-én lángra kap? :)

2017. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!