Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire érdemes Pentium...

Mennyire érdemes Pentium G4560-ra építeni gépet?

Figyelt kérdés

Egy A10 7700K AMD-s prociról váltanék egy új gépre. Először FX8300-on gondolkodtam. Aztán futottam bele a fent említett cpu-ba. Szerintek egy RX470-es VGA-val jó párosítás lenne? Egy-két évig minimum megállná a helyét ?


Minden segítséget előre is köszönök.


2017. jan. 30. 16:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az meg már milyen szöveg, hogy egy a10 7700k mellé vesz egy gtx 1060-at és 5-6 évig nem kell hozzányúlni? Hol élsz barátom? Látom "képben" vagy.
2017. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Te nagytudású ott írja hogy g4560 venne AMDről váltana neked is csak annyi eszed van mint látszik
2017. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Te fogalmaztál rosszul. Nyilván nem fért a keretébe a gtx 1060. Azonkívűl a kérdés nem több kártyáról szól, hanem, hogy a g4560 jó páros e az rx 470-el. És a válasz, hogy igen. A gtx 1060 6 gb-os ára még mindíg nem barátságos. 3 gb-os pedig nem éri meg. Mikor az újabb játékok zabálják a vramot. Na akkor miről beszélünk?
2017. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nyilván kevés eszem van majdnem 26 év hardveres tapasztalat után...
2017. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mindegy innen kiszállok. Nem vitázni jöttem, hanem válaszolni.
2017. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Minek 8gb videoram ? Nem attól lessz egy jó kártya hogy sok videoram van benne de mondj már olyan játékot ami 8gb ki használ
2017. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16:

Szia!


Bár írtam, hogy kiszálltam, de azért csak felnéztem. Igazad van, a 8 gb vrammal kapcsolatban, a jövő zenéje, melyik játék fogja igazából igényelni. Elnézésedet kell azonban kérnem a nyers és kissé személyeskedősre sikerült válaszaim miatt.

Manapság videókártya téren az amd-nek vannak nagyon jó alternatívái. Igaz ugyan, hogy a gtx 1060 3gb-os modell kapható már a hatvan ezres ársávban. De nézzük a gyakorlatot. Példának elsőkörben a Resident Evil 7 biohazard-ot tudnám felhozni. Medium textúrázás beállításnál a 3 gb vram kevés. Nekem a 4 gb-os kártyám ramjai majdnem betellnek. Sokan panaszkodnak fps droppokra és akadásokra, ami akkor következik be, mikor elfogy a vram. Nyilván manapság 3 gb-os kártyára költeni nem éri meg. Legfeljebb használtan, de akkor a manapság megjelenő játékok tekintetében ne legyenek túlzott elvárásaink.

A 6 gb-os gtx 1060 árán viszont vehetünk egy 8 gb-os rx 480-at, ami oké, hogy sok esetben nem használja ki a 8 gb-ot, de ha teszem azt valaki 4k-ban használná, (bár szerény véleményem szerint necces) bizony elkellhet. A dx 12 és vulkan api alatt nyújtott kicsit többlet teljesítmény szintén mellette szól.

De tagadhatatlan, és ez tény, hogy a gtx 1060 akármelyik variánsa dx 11-ben nyerő. Más kérdés, hogy árban már annyira nem.

Köszi a türelmedet.

2017. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!