Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a gépről?

Mi a véleményetek erről a gépről?

Figyelt kérdés

Megéri megvenni? Legfőképp az újabb játékokkal szeretnék játsznani.

[link]



2017. jan. 31. 20:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

3 különböző embert kérdeztem, aki rendelkezik a fenti Zalman Z9 Neo házzal, hogy hangos-e, zavarónak találják-e, mindhárom azt mondta, hogy nem.


Napközben nem is hallani (max. süketszobában van 30dB), éjjel meg akkor megy a gép, ha pl. filmet néznek, akkor meg azért nem hallani.


Néztem tesztet is, ahol szintén azt írták, hogy az 5ből 4 MOLEX venti ellenére meglepően csendes.


A molex-esek az elejében és a tetejében vannak egy panel mögött és alacsony fordulatúak 12V-on is. (úgy van tekercselve), ezért nem vészes.


"molex 12v to 5v" erre rákerestek és youtube videó, kb. 5 perc a csatlakozót átrakni 5V-ra, onnantól hangtalan, már akit zavarna.


Egyéb "gond" nincs a házzal, nyilván ez is azért, mert ez 18k (5 ventivel), a Fractal meg 25k (2 ventivel).


Ár/értékben a Zalman Z9 Neo bőven jó, szerintem szép is.

2017. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az én ismerőseim meg azt mondják, hogy hangos. Nyilván ha 7.1-es védőfelszereléssel nyomatják a headshotokat, akkor nem hallják az ablak alatt az ütvefúrót se. A akyga táposházra is azt mondják, hogy halk, az meg 6 ezer ft, vehetne olyat is. A professzionális teszteken meg minden kiderül, hogy mi az igaz és mi nem, nagyon gáz. A molexben nem feltétlenül a kezdeti zajszinttel van a baj - bár az is hangos - hanem a gyors amortizációval, amivel pár év után a gondolataidat se fogod hallani. A Define C hűtése pedig hozza ugyanazt a teljesítményt 2 ventilátorral, amik már az elején is halkabbak. Az 5v-tal meg az a baj, hogy az alapból alacsony fordulatszámon pörgő ventilátorok nagyon ki vannak centizve, ennél alacsonyabb fordulatszámon gyakorlatilag a légszállítás megszűnik. Ahogy nem csak a ventilátor minőségével van a baj, hanem a vékony hangszigetelő anyag se ér semmit, igazából az egész háznak nincs hangfogó képessége, minden hallatszik, ami a gépházban van. A hdd ketrecek is gázak, az usb portok minősége is. A teteje és az előlap is műanyagból van, nem alumíniumból. Ahogy az előlapi porszűrő is egy vékony nylon réteg ami annyit is ér. Persze, lehet érvelni, hogy a Z9 neoban minden van, de semmit nem érnek ezek az extrák.


Nem igazán értem, hogy miért ajánlák a z9 neot, mert nem hatékony se a por- se a zajszűrő, a hdd ketrecekben nincs gumitalp, és van benne 5 ventilátor, ami annyit ér, mint 2 minőségi, de hangosabbak. Szóval beledobtak egy csomó extrát, ami nem ér semmit. Egyébként sem értem, hogy miért a define C ellen hozzátok fel a z9 neot, amikor a Core 2500 ellen versenyez, ha mindenképpen FD-hez próbáljátok a zalmant hasonlítani.

2017. febr. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Csak az első két teszt a házról.


Korábban is említettem már, attól, hogy molex a csatlakozó, még nem megy tönkre hamarabb, hiszen a max. fordulat itt ez esetben annyi, mint egy átlag 1500ft-os 3 pinesnél a 60%. A molex miatt csak olcsóbb a felépítése a ventinek (nincs fordulatszám visszajelző se), az nem akkora probléma.


A szellőzést mitől gondolod jobbnak a Fractalban? (nagyobb légszállításúak a ventik?)


Gyakorlatilag azonos a felépítés, a forma, ugyanazt teszed bele, mitől áramlana az egyikben jobban a levegő, ha a ventik pl. azonos mennyiséget mozgatnak meg?

Kartonpapírból ha megépítek egy házat ugyanolyanra, mint a Fractal, és ugyanazt a két ventit teszem bele, ugyanolyan lesz a szellőzés is.

2017. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Anandtechet is linkelhetted volna, ahol tesztelés is történik. Hamarabb tönkremegy, mert az idő jelentős részében a define C ventilátor fel se pörög. Különösen akkor, amikor filmet nézel vagy böngészed a netet. De mint mondtam, nem lineáris a fordulatszám a teljesítménnyel, az 50% ugyanannyira koptatja a csapágyat, mint a 100%.


A fractal ventikről pedig elég sok teszt van, Dynamic X2 GP széria elég magas minőségű. De ha azt mondod, hogy nem a minőség számít, hanem kizárólag a légáramlás, akkor ahogy mondtam, lehet venni egy akyga házat, és megspórolsz 12 ezret, esetleg mint mondtad, kartondobozból kivágod, esetleg az se kell. A maradékból meg vehetsz 12 ventilátort, szerintem úgy lesz a leghűvösebb, csak éppen kabylake+pascal kombóhoz nem kell, sokkal fontosabb a minőség. Továbbra sem értem, hogy miért a Define C ellen hozod fel a z9 neot, mert nem sok esélye van ellene.

2017. febr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a múltkor pont az Anandtech-es tesztet linkeltem, amiben írták, hogy egyáltalán nem olyan hangos, mint várnánk.


Nem a Define C ellen hoztam fel, hanem itt valaki felhozta én csak megvédtem házat, 18ezerért nagyon is jó választás.


Azt nem tudom, honnan veszed, hogy hamar tönkre mennek a ventik.


[link]


Itt van még egy, itt sem írják hangosnak. Ső, egy 42ezres NZXT Noctis sem jobb szinte semmivel, sem hűtés sem zaj tekintetében.


[link]


Itt is nagyon ajánlott. Akkor neked mi a gondod vele?


A házak hátulján lévő venti a rácsokon át közvetlenül kapcsolatban van a külvilággal, azt hallod leginkább, gondolom azért hagyták azt meg 3PIN-esnek.

A többi ajtólap meg felső burkolat mögött van, ezért nem zavaró.


Kár erről vitatkozni, én nem látok semmi olyat, ami miatt az a ház ne érné meg az árát, te meg nem látsz olyat, amiért megérné. Javaslom egyet vegyél, használd két hétig majd küld vissza, akkor lesz saját tapasztalatod, írhatsz egy részletes beszámolót, kíváncsi lennék.


A Define C halkabb, persze, 2 ventivel, de a hűtése is gyengébb.

2017. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet csak nekem túl nagyok az elvárásaim. Amit hallok az már számomra hangos.
2017. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!