Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX9590. Forró táp. Normális?

AMD FX9590. Forró táp. Normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Intelről váltottam AMD-re. AMD FX 9590-re. És hát eléggé felmelegszik a táp. Forrót fúj. Intelnél szinte mindig hideget fújt. Persze elég nagy a figyasztása (230W TDP) De ez így normális? Nem kell félnem?



2017. febr. 2. 20:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
44%
Az előző kolink tápjára anno én is ezt mondtam 2012 be azóta is megy! XD
2017. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Trevor. ***** válasza:
Szar táp, értelmetlen processzor. Van még kérdésed?
2017. febr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Jelenleg ez volt olcsón :)

Bár az új ára ahogy látom valahol még mindig 70k.

2017. febr. 2. 23:08
 14/28 anonim ***** válasza:
Az rendben van, de amióta kijött a G4560, azóta 20 ezret sem ér.
2017. febr. 3. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 MGéza ***** válasza:
Mihez képest volt olcsó? Ahhoz képest, hogy az árán már kb i5 kapható, biztos hogy nem. Tápról annyit, nekem is volt hasonló, elég gyenge de nem olyan vészes mint azt sokan gondolják, maradjunk annyiban hogy a legfőbb baja, hogy közelében sincs a névleges teljesítményének a valós tudása. Az hogy forró, mindenesetre nem kedvez az élettartamának, puffkondik hamar kikészülnek benne és ha valamelyik elpukkan akkor esetleg tüzijáték lesz a jutalmad, szóval cseréld hamar, de ha jót akarsz magadnak akkor ne Chieftec smart vagy IArenára...
2017. febr. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Általában azt szokták a válaszolók elfelejteni, hogy a gyenge feszültségszabályozása miatt kárt tehet a hardverek alkatrészeiben, azaz egy rossz minőségű tápegység alatt gyorsabban öregszik a gép. Emiatt hiteltelen, amikor valaki azzal érvel, hogy "20 éve használom, azóta is megy". Igen, egy tápegység egyszerű, mint a százasszög, nem fog az tönkremenni egyhamar. A kérdés az az, hogy más mikor megy tönkre miatta.
2017. febr. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

20 alatt sikerült szereznem ezt a configot. Azért írtam, hogy olcsón. Alaplap, 8gb ddr3, és a proci.

A táp az enyēm, amit már évek óta használok. Bár esdig csak egy intel E6600-t hajtott.

2017. febr. 3. 13:40
 18/28 anonim ***** válasza:
Oké, de ahhoz, hogy ki tudd használni az erejét, kell venned egy 10 ezres hűtőt, egy 30 ezres lapot és egy 15 ezres tápegységet hozzá. Az már önmagában 55 ezer Ft + az a bionyos 20 ezres konfig, amit sikerült beszerezned. Nem biztos, hogy jó üzlet volt.
2017. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Hűtő megvan már rég. Amit intelhez vettem Artic Cooler tökéletes rá.
2017. febr. 3. 15:09
 20/28 MGéza ***** válasza:

"20 alatt sikerült szereznem ezt a configot" A leírtak alapján nem csodálom, hogy annyiért adták. Össze nem illő lap és proci, még ki tudja milyen meglepetések várnak rád ha normális lap is lesz alatta. Az a gyanúm, hogy "olcsón" ki fogsz te még dobni erre nem kevés forintot...

Alaplap olcsóság alá, ez már viszi is normálisan, olcsóbban ne is nagyon reménykedj, hogy kapsz:

[link]

Én a helyedben továbbadnám valami AMD fannak, bár azok ha van eszük, már a Rizent várják...

2017. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!