Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik megoldás tesz jobbat a...

Melyik megoldás tesz jobbat a laptopom akkumulátorának?

Figyelt kérdés

Nem rég vásároltam egy Lenovo ideapad 100-as laptopot, melynek beépített akkuja van, legalábbis nehezen és időigényesen eltávolítható.

A laptop használatom körül-belül úgy néz ki, hogy napi 3-7 óráig hálózat közelben vagyok, és kb. 3 óráig hálózat nélkül.


1.megoldás:

Amikor nem vagyok hálózat közelben, értelemszerűen akkumulátorról használom, merül ameddig merül. Ha tudom tölteni, akkor végig töltőre van csatlakoztatva, és ha feltöltődött is csak akkor húzom ki, amikor már nem használom. Ugyanis a sok töltés kisütés öregíti az akku élettartamát, és a folyamatos teljes töltöttséggel próbálom ezt kiküszöbölni.


2.megoldás:

Hálózati táplálás esetén egy ki-be kapcsolható elosztóba csatlakoztatom a töltőt, és például ha 70% alá merül az akku akkor bekapcsolom, ha feltöltődik akkor kikapcsolom. Véleményem szerint itt fenn állhat az a probléma, hogy a sok töltés-merítés öregítheti az akkumulátort. Viszont folyamatosan maximumra töltve nem lesz.


A kérdésem az lenne, hogy melyik megoldás a kedvezőbb az akku számára? (bocsi a hosszú szövegért)



2017. febr. 3. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam ezt, bár nem igazán jöttem rá belőle. :/
2017. febr. 3. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!