Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlzott VRM melegedés. Ez...

Túlzott VRM melegedés. Ez okozhat gondot?

Figyelt kérdés

AMD 9590 (mondanom sem kell, hogy elég sokat fogyaszt :D)

A Processzor melletti kis VRM-ek, és azok a szürke kockák (bocsi, nem tudom a nevét) eléggé forrók, szinte égetnek.

Van aki azt mondja, normális, mivel nincs rajta gyárilag hűtés, valaki azt, hogy nem jó. Akkor most mi van?



2017. febr. 3. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:

A szürke kocka a vrm. :D


Kéne rá hűtés, ehhez a procihoz pláne(a 9590 nem egy "valós" termék, egy sima 8300 ami bitang jól bírja a tuningot), milyen lapról beszélünk pontosan? Ha nagyon aggódsz miatta akkor rakj oda egy ventit, 1000-1200 körül már vannak, annyit még megéri rááldozni erre a procira is.

2017. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, van fölötte egy ventillátor, ami azokat fújja. Most tettem rá. Segíthet valamennyit?
2017. febr. 3. 21:29
 3/10 BM-Striker ***** válasza:

#2


Hűtőborda kéne rá inkább.

2017. febr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta, de nem tudom hogy tegyem rá.Hűtőpasztával "ráragasztanám" nem jó, mert leeshet.
2017. febr. 3. 23:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Gondolom te vagy aki HKC táppal használja egy olyan lapban ami 95W-os TDP-ig támogatja a CPU-kat...


Ne csodálkozz, és ne erőltesd a dolgot, inkább üzemeld be megint a C2D-s gépedet és közben add el azt az FX-et és vegyél használtan egy LGA1155-ös lapot egy i7 2600-al, a 8GB RAM-ot átrakod, és máris mész is valamire...

A C2D-nek a főbb részeiből meg végre be tudsz tenni egy normális tápot a gépbe...

2017. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem értem miről beszélsz, utolsó. Egy Corsair 650-es táppal hajtom ezt, és Asus M5A78L-M LX3 alaplappal.

HKC Tápom nem igen van, nem is kéne :D

2017. febr. 4. 01:14
 7/10 MGéza ***** válasza:

"AMD AM3+ FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/Sempron™ 100 Series Processors Supports CPU up to 95 W"

[link]

Az a csoda hogy még bírja, nem kimondottan a te procidhoz tervezték...

2017. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, erről tudtam. De jelenleg már eléggé leégtem pénzileg, ez volt. Azt mondták a boltban, hogy menni fog vele, viszont nem hajtja ki teljesen a processzort. Amire jelenleg még nincs is szükségem, mert amire használom most a gépet, arra jó. Internet, 1-2 játék, videóvágás.
2017. febr. 4. 14:45
 9/10 MGéza ***** válasza:
Én ugyanazt tudom tanácsolni mint a másik, hasonló cipőben járó embernek: add el mint félkonfigot, ha a lap új és garis, akkor olyan 50-60 ezer bevételed lesz belőle, az árán meg vehetsz i5-i7 procit, ami legalább annyit tud, mint ez, sőt többet.
2017. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MGéza ***** válasza:
Ja, természetesen úgy értem, hogy lappal együtt fog annyiba kerülni a váltás. Gen 3. i5 k-s, gen 2 i7-2600-2600k, i5-4xxx, ez lappal együtt ezek bármelyike kijönne az árán. Azért nem emlegetem a skylaket, mert oda értelemszerűen nem jó a ddr3.
2017. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!