Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemény az alábbi konfiguráci...

Vélemény az alábbi konfigurációról?

Figyelt kérdés

Zalman Z3 - 10.721 Ft (olcsóbbat és jobbat nem igazán találtam még mATX-ben sem)

EVGA 500W 80B 100-B1-0500-KR - 17.369 Ft (kissé túlméretezett, de olcsó)

MSI B250M MORTAR- 28.661 Ft

i5-7500 - 65.299 Ft (szerintem ár-értékben legideálisabb)

Kingston 8Gb DDR4 2400Mhz HyperX Fury - 20.446 Ft

WD10EZEX - 15.442 Ft


Egyelőre ennyi. Későbbiekben egy videokártya és talán egy SSD mellé.

Véleményetek erről a konfigurációról? Ez így összesen 157.938 Ft a PCX árai szerint és erre jön a szállítás. Többet nem tudok érte kiadni. (több helyről nem igazán szeretnék vásárolni szállítás miatt még használtan se)


Előre is köszönöm!



2017. febr. 12. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bitfenix Nova - 9k

Be Quiet System Power 8 400W - 14k

Gigabyte B250M-DS3H - 24k

G4560 - 21k (alza.hu)

2x4gb G.Skill Ripjaws - 20k (vagy 1x8gb ddr4 2400)

1Tb WD ezex - 16k

Gigabyte RX470 4GB G1 Gaming - 63k


Ez 167k pcx.hu + szállítás, a procit kell csak máshonnan rendelned, ami egyébként kb. egy i3-6100al ér fel, vagyis minden játéknak gond nélkül elég, jó páros az RX470-el.

2017. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

tápnak inkább corsair cx450m, hasonló az ára annak is. többi rendben van.

látom most a g4560 nagy divat lett, mi lesz, a 2 millió forintos konfigba is azt fogjátok ajánlani? egy i5-tel jobban jár, a mellé arányos marad még egy csúcskártya is.

Addig pedig egy mai igpvel el lehet lenni.

2017. febr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha várni akar a videokártyával, akkor is így kéne összerakni:


Fractal Design Core 1500

BeQuiet! Pure Power 10 400W

MSI B250 Pro-VD

i5-7500

G.skill 2x8GB Ripjaws DDR4 2400MHz

WD10EZEX


Jobb minőségű gépház, tápegység és kétszer annyi ram, cserébe levettem a felesleges featureket az alaplapról és a proci is kicsit alacsonyabb órajelen fut. A dualgraphics fontos az igpunak, azt ne spórold le.

2017. febr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Mivel jobb a CX450M?? Drágább 3k-val, de ér annyival többet?


G4560=i3 6100 azaz minden játékot gond nélkül elvisz azaz nem ajánlok 40k-val (!!!) drágább i5-7400at, csak hogy pár FPS-el több legyen. Egy RX470 4GB mellett nem nagyon van különbség...


Ja és nem ajánlom csúcs-konfigba.


Aki meg játékos, az nem akar szenvedni IGP-vel ki tudja meddig. Amit írtam, az nagyon is vállalható. Ha lesz később +70k-ja, akkor cserélje a CPU-t meg bővítsen ramot. Nem így a logikus?

2017. febr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha meg beéri az IGP-vel, akkor meg nem kell neki i5 sem, csak FPS huszárkodásra kell nem igazi játékos...
2017. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez a "vegyél bele később VGA-t" max akkor opció, ha belépőszintre sincs pénz..

Ha 1 hónap múlva lesz +70k-ja, akkor várja be és vegye egybe. Ha több, akkor meg nem biztos, hogy VGA-ra kell neki a leginkább a pénz, addig kell nyújtózkodni, ameddig a takaró ér.

2017. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

badabumm, a cx450m-et a kérdezőnek írtam (úgyértem nem a te konfigodat változtattam, hanem az ő konfigja cx450m-mel), de miben jobb? 2 évvel több garancia, moduláris (+lapos kábelek), illetve +50W teljesítmény. Persze az +50W sem nagyon fog kelleni manapság egy egykártyás rendszerben. (nekem) megér a modularitás és a +2 év garancia 3k-t.


A kérdező nem mondta (írta), hogy milyen kártya lesz a későbbiekben. Lehet 1080, 1070 stb. De az sose baj, ha erős a processzor, ma már egy processzor bőven megtart az ember évekig. csak a videokártyát kell cserélgetni alatta. egy i5 2500(k) még messze kielégítő ma is (például).

2017. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Azt is fontos megemlíteni, hogy a CX450M ágakra szétválasztott feszültségszabályzást kapott, amit 20+ ezres tápegységekben szoktunk megtalálni. Kicsit jobb a ventilátora is és japán kondik is megtalálhatóak benne, azaz sokkal megbízhatóbb.


Ezzel szemben a BQ System 8 egy Xilence Performance 'A' copy (vagy EVGA mainstream), ami rendben van, csak a belépőszint alja, az abszolút lespórolt tápegységek egyike.


CX450M inkább a Pure Power 10 ellenfele, ami hasonlóan magas minőséget képvisel, csak a kevesebb garanciáért cserébe néma ventilátort kapott.

2017. febr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A CX450M nem 1 ágas? (milyen ágankénti szabályzás??)

A ventije pedig hangosabb, mint az S8 400W-nál.


Mi az amit lespóroltak a Be Quiet-ről? Gyengébb hatásfoka van 3-4%-al terhelésen, kis terhelésen viszont rosszabb, minden védelemmel ellátva, ideális szinte bármely 1 kártyás konfighoz, amik jellemző fogyasztása a táp 50%-a körül lesz játék közben, így egy alsótápos házban az élettartama bőven elég lesz a konfighoz...


Nem mondtam, hogy a CX450M rosszabb, a modularitás nekem inkább mínusz (elkallódó kábelek), vékony kábelek nekem lényegtelen, kábeleket egyszer elrendezed utána többet hozzá sem kell nyúlni. A 2 év gari persze plusz.


Amit írtam, az már úgy is pár ezerrel a keret felett volt, így feleslegesnek tartottam a drágább tápot, akkor már mehetne egy NZXT S210 ház is és így tovább, aminek meg nem lenne értelme.

2017. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én most nem az OCP-vel feldarabolt 12V ágról beszéltem, hanem azzal együtt a többiről. 12V, 5V, 3,3V stb ezek különálló ágak, az S8 és más belépőszintű tápegység csoportos feszültségszabályozással rendelkezik és nem használ DC-DC konvertert. Azaz a fő transzformátorból csak 12V jön ez esetben és ezt bontja tovább az adott konverter segítségével a másodlagos feszültségű ágakra. Ahol ez a különálló feszültségszabályozás nincs így, ott a kiegyensúlyozatlan terhelésnél elég nagy problémákat tud okozni (ez a tipikus chieftec betegség), magyarul az egyik ágon a feszültség elszáll a francba, és jobb esetben az U/OVP lecsapja a tápegységet.


De igen, a S8 előnye, hogy két OCP van a 12V ágon egy helyett. Ezt fontos feljegyezni.


S8-nak annyira nincs halk ventilátora (vagy a CXM is elég halk?), a hatásfoka is rosszabb (vigyázz, a linkelt összehasonlító táblázatban nem veszi figyelembe, hogy a BQ-nál az EU 230V-t veszik alapul, a Corsairnél pedig a 115V-t).


A garanciát pedig nem hozzád, hanem a gyártó költségvetéséhez igazítják. Körülbelül belövik azt, hogy hány % az, ahol meghibásodik ez idő alatt. Ugye ez a marketingoldala. Ha több vevőt vonzanak be, mint amennyibe kerül az RMA, akkor megadják az 5 évet, a BQ nem adta meg. Az általam ismert legfrissebb RMA statisztika ~2% körüli a bq esetében. Bár már rég néztem meg, nem akarok hülyeséget beszélni, a lényeg, hogy következtethetünk a garanciából a tápegység megbízhatóságára.


De mondom, inkább a Pure Power 10-zel hasolítsd össze, mert ez inkább annak az ellenfele.

2017. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!