Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Hardverek

A kérdés
PIXeL70 nevű felhasználó kérdése:

Nem rég tapasztaltam a problémát, hogy játékok közben az FPS kb.40 perc után leesik, és úgy marad, mi lehet a baj?

A probléma nem sokkal az után jelentkezett, hogy beszreltem az új ASUS Z97-PRO GAMER alaplapot (akkor a processzorom egy Intel Core i5 1150 3,30Ghz volt, azóta váltoottam egy Intel Core i7 1150 4,00Ghz-es procira a javulás érdekében).
A konfigom a következö:

MSI GeForce GTX 970 VRAM: 4GB
ASUS Z97-PRO GAMER Alaplap
Intel Core i7 4790K 4,00Ghz LGA1150
8GB RAM
700Wattos táp
Cooler Master Hyper 103

A probléma minden játszoot játéknál jelentkezik.

Keress kérdéseket hasonló témákban: CPU, PC, videokártya, processzor, Gaming, fps drop down

02-12 19:57  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Leggyanúsabb, hogy a ram vagy a vram betelik. Próbáld meg megfigyelni, hogy játék alatt hogy változnak, utána megyünk tovább.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 02-12 20:12 Privát üzenet
Kránitz Ádám nevű felhasználó válasza:

Milyen az a táp PONTOSAN?
Mivel játszol?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 02-12 20:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, a tápra pontosan nem emlékszem, de azt tudom, Coller Master és , hogy 700Wattos.

# 3/7Időpont 02-12 20:18 Privát üzenet
BADABUM nevű felhasználó válasza:

Ha ram vagy a vram betellik, az droppol de nem lesz alacsony az FPS.

Mit értesz azon, hogy leesik? Mennyiről mennyire?

MSI Afterburner,

ezzel ki tudod íratni játék közben a CPU/GPU RAM/VRAM kihasználtságot és a hőfokokat.

Nekem volt olyan gondom korábban, hogy bizonyos idő után játék alatt szinte megállt a kép aztán pár másodpercenként ugrott egyet, ott alaplap volt a hibás, de hogy azon mi, azt nem tudom, cserélve lett.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 02-12 20:43 Privát üzenet
Milyen meleg a CPU/VGA amikor elkezd esni?

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 02-13 14:44 Privát üzenet
Kránitz Ádám nevű felhasználó válasza:

Akkor szedd le a gépház oldalát és nézd meg, hogy milyen tápról van szó.

De azt hogy mivel játszol azt még mindig nem mondtad.
Valamint milyen beállításokkal?

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 02-13 18:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon sokat segített!

# 7/7Időpont 02-14 01:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
15-20 Perc játék után masszív FPS dropra vagyok figyelmes. Mitől lehet?
A videokarim FurMark szerint 73 fokos 2 perc után! A csgo ezért laggol? Mit tegyek?
5000 dpi-s gamer egeret emelgetnem kell az egérpadot mert nem elég gyors a mozgáskövetése? Utoljára ilyet ősrégi golyós egérnél tapasztaltam?
Miért crashel ki az összes játék 5-10 perc után, vagy random leotodik magátol (minden driver fell van telepitve )?
Mi lehet a gond a Pc-vel? Elindítom az outlastot és a mentett játék után pár perc játék után kiírja hogy az outlast működéseleáll? Kezd tönkre menni a táp. A gépem leírása:.
10 hónapos a kislányom. Mitől lehet lehet az, hogy vannak ételek, de legfőképpen tejes dolgok, amitől kipirosodik a szája körül, de 10 perc után elmúlik? Ma a paradicsomnál is..

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Hardverek rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu