Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rossz fázist kötöttem össze,...

Rossz fázist kötöttem össze, meghalt az alaplap?

Figyelt kérdés

Elromlott laptop töltőm, ezért egy azzal azonos 19 voltos kábelt összetákoltam, csak a tötlő fejénél valószíleg elnéztem fázist, és egy szépet pattant valami a gépben amikor rádugtam. Szóval azóta be sem kapcsol xd

Mit lehet ilyenkor csinálni, mi az ami elromlott benne?



2017. febr. 13. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
vidd szervizbe
2017. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első körben szemrevételezd. Ha kiégett valami, az sok esetben látható. Ha egyszerűbb alkatrész, pl. egy kondi vagy dióda, akkor elég könnyen cserélhető. Egy kicsi IC-hez már inkább szaki kell, letörik az összes lába, mire hagyományos pákával ki-/beforrasztod, ha egyáltalán hozzáférsz.
2017. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SimkoL ***** válasza:
Ha szerencséd van akkor valami védődióda szállt el, mivel nem fázis és nulla hanem + és - van. Az anyagköltség ne drága, a munkadíj igen.
2017. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"azóta be sem kapcsol"

Egyértelműen alaplap csere, meg egy töltő vásárlása is...

Én nem szenvednék vele, mert több a javítás mint amiért kapsz másika hasonlót használtan.

2017. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!