Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 27" vagy 32"-es monitort...

27" vagy 32"-es monitort vegyek? Az alábbi szempontok alapján.

Figyelt kérdés

Fontos, hogy full HD-nél ne legyen nagyobb a felbontása. Bár erős PC-m van, de a full hd fölött felgyorsítanám az elavultság folyamatát.

Kérdés: 32" monitorhoz elég még a full hd?viszonylag szép képet ad még?

Elsősorban játékra használom a gépet.

27" es monitor van, 1ms válaszidővel, míg drágábbért de még megfizethető áron van 32"es 5ms válaszidővel.

Tehát ha 32 höz elég a full hd, a válaszidő miatt vegyek inkább kisebbet, vagy ha a nagyság is számít vegyek nagy monitort, de ebben az árban csk 5ms-ost.

mennyire fontos a válaszidő?

köszönöm


2017. febr. 16. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hogy eleg-e a fullhd csak attol fugg, hogy milyen tavolrol nezed es milyen jo a szemed. Mindenesetre engem zavarna, mivel ~60cmrol neznem, sok szemmozgast igenyelne ugy es latnam rendesen a pixeleket.
2017. febr. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 éve bámulom a 32"-os fullHD monitort, szinte egész nap.

Soha nem éreztem semmilyen szemfáradságot ebből adódóan. pedig szemüveges vagyok. A válaszidővel ne foglalkozz !

Én csak ajánlani tudom.

2017. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A válaszidőre minden gyártó többnyire olyan adatot ír rá, amilyet akar (mivel olyan két színt hasonlít össze, amilyet akar), ugyanis nincs rá szabvány. Ezért nem kell figyelembe venni. Másrészt szerintem összekevered a késleltetéssel (latency).


A képméret meg mint mondták, a távolságtól függ. A FullHD 27" és 32" esetén is FullHD marad, semmivel sem lesz szebb a kép. Csak mondjuk egy 22" monitor esetén fél méterről fogod bámulni a monitort, 32" esetén meg 1 méterről.


A 'viszonylag szép képet ad még?' kérdésedre csak annyit lehet válaszolni - ha mindenképpen az adatlap alapján akarod eldönteni, hogy melyik monitort éri meg megvenni - akkor a jobb arányú natív kontraszt az, amire törekedned kell. 1:1000 ami a monitorok túlnyomó többségében megtalálhatsz, szebb, mélyebb színekhez ennél nagyobbra van szükséged. 1:3000 arányt már találsz 40 ezertől.

2017. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közelről tényleg kicsit zavaró, de kényelmesen hátradőlve, Q. jó. (40") :-D

az 1ms vagy 5ms nem mérvadó, mind a kettő messze van attól amit láthatsz. 8ms -ig bármi elmegy, és a 8ms is max 125Hz -en 1 Frame -nyi csúszást jelenthet.

2017. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4#, te is kevered a késleltetéssel, a válaszidőnek ehhez semmi köze nincs. Magas, >50ms válaszidővel se 'csúszik' semmi, csak ghostingolni fog.
2017. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!