Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek asztali gépet...

Szerintetek asztali gépet vagy laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Most fogok ballagni 8-dik osztályból és nem tudom hogy pc-t vagy laptopot vegyek.Kinéztem 2 laptopot ami tetszik meg egy pc-t

itt az egyik: [link]

itt a másik: [link]

illetve kinéztem egy pc-t: [link]

Szerintetek melyik lenne a legjobb döntés?



2017. febr. 20. 15:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló laptopom van mint az első amit belinkeltél,talán az enyém egy kicsit gyengébb. Minden játék közepes-magas beállításokon elmegy rajta szóvan én az elsőt ajánlom :)
2017. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm.
2017. febr. 21. 20:17
 13/17 anonim ***** válasza:

pc-t vegyél. Versenyeket meg a táborokat kibírod. 2 hetente táborba mégy? :O


Inkább vegyél egy erősebb asztali gépet, meg mellé valamiféle tabletet ha nagyon kell a hordozhatóság. Mamádnál ott alszol? Ha nem akkor felesleges. Gépet vennék a helyedben.


Nyaralásokra meg felesleges. Azért vagy ott hogy pihenj. Én egy telefonnal elvoltam végig.

2017. febr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
[link] Ha nem hordod sokat a gépet ez neked jó lesz egy ideig ha kevés SSd tárhelye mivel tudod hogy sok játékod van vegyél helyette wd Blacket
2017. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. márc. 20. 22:02
 16/17 anonim ***** válasza:

Nos, nekem 4-5 éve van laptopom, most már a második, és ez alatt az idő alatt eldöntöttem, hogy játékra laptopot: NE!


Nincs értelme, mert a laptop árából sokkal jobb asztali gépet össze lehet rakni. Tehát amikor szegény emberkék itt az oldalon megkérdezik, hogy milyen laptopot tudnánk nekik ajánlani 100-150 ezer Ft között, és nem értik miért akarjuk lebeszélni őket... Miközben minden alkatrésze belépőszintű, csoda, ha van dedikált GPU, ami szinte semmire nem jó, 4GB RAM. 150-ből veszel 1050 Ti-t egy jó procival és kész.


Bár azok a laptopok amiket linkeltél eléggé jók már, HQ-s proci, GTX 960M, 16 és 8GB RAM, de szerintem ennyi pénzből mindennel együtt kitudsz hozni jobb asztali gépet. Ha van

monitor, akkor pláne.


Az előre összerakott gépek meg sajnos lutrik, mivel nem minden alkatrészről tudni, hogy pontosan mi az. Persze Speccy, Aida megmondja, de utólag már nem jó dolog megtudni, hogy mondjuk egy olcsó memória lett belerakva a gépbe.


Az 1050 Ti egy eléggé jó kártya, de a 320.000 Ft-os laptop árából már simán kijön egy 1060 6GB, vagy akár még jobb is, pl. 1070-es szériából valami, ami körbeautózza a GTX 960M-et.


Persze azt is lehet csinálni, hogy összeraksz egy gépet 200-250 ezer Ft körül, a maradékból meg veszel egy laptopot vagy tabletet, amivel meg eljársz nagyihoz, táborba, stb. Elvégre egyik helyre sem játszani mész egész nap. :)


Én is ezt tenném, vennék egy jó asztali PC-t, a maradékból meg egy tabletet, hogy legyen min filmet nézni vagy bármi. Vagy egy használt laptopot, netezni filmezni Skypeolni tökéletes.

2017. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is eldöntöttem már, hogy pc lesz. Sajnos monitor mégnincs, de majd azt is veszek azért gondoltam úgy, hogy 250ezerből összerakok egy pc-t és 50ből veszek egy monitort.(Mondjuk +win10 30k)
2017. ápr. 16. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!