Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor 100% kb 30 másodper...

Processzor 100% kb 30 másodpercig?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a problemám, hogy eddig semmi baj nem volt a gèppel, de valamièrt elkezdte azt csinálni, hogy játèk közben felmegy a processzor 100%-ra az fps leesik, ès mikroszaggatás is jelentkezik 2-3 masopercenkènt vagy fèl percen keresztül. Fogalmam sincs mi okozhatja, hiszen eddig normálisan ment minden egy darab szaggatás nèlkül..

Azzal mèg kiegèszítenèm hogy, ha low ha max a graph akkor is.. Bár maxon is megvan az 50-60fps átlag..


Játèkok: Witcher 3, The Division (a witchernèl volt a legdurvább a jelensèg)


Vírusírtó: Eset

OS: Win 10


Hardwer:

FX4300 4GHz

GTX750Ti 2GB

8GB Kingston HyperX 1833Mhz(ha jól emlèkszem a sebessègre bocsi ha nincs ilyen)

Winchesterek hibátlanok, tesztelve, 100% állapot.

Táp: Cooler Master B500 V2.0


Esetleg valaki valami ötlet?



2017. febr. 20. 21:20
 1/10 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem:

Alaplap: asus M5A78L-M LX3.


Talan egy bios reset?

De erősen hangsúlyozom, eddig semmi baj nem volt a gèppel! Nyáron lesz 1 ève hogy összeraktam...

2017. febr. 20. 21:27
 2/10 Hominida ***** válasza:

"Fogalmam sincs mi okozhatja"


Hát derítsd ki. Haszáld a ResMon-t, a Feladatkezelőt, a Process Explorert, szóval valamit.

2017. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha kitudnám deríteni,megkèrdeznèm?
2017. febr. 20. 21:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig mi nem megyünk át. Első tipp, hogy túlmelegszik a cpu mert a gyári hűtőjével használod, ekkora visszaveszi a szorzójából (órajelből), hogy lehűljön, és ezért ugrik meg a használtság.
2017. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem gyári a hűtő. Cooler Master az is.
2017. febr. 20. 22:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól még melegedhet ha gyenge a hűtő (mivel nem mondtad melyik CM), vagy rosszul van pasztázva / kiszáradt. Nézd meg a hőmérsékleteket, futass játékot és aida vagy valamivel cpu hőmérséklet.
2017. febr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na most tegnap este azt csináltam, újratelepítettem az os-t, kiporoltam a gèpet, a ventiket, mindent ès most felgyorsult. Viszont! A játek most jobban felugrik 100% processzor használatra, a division meg folyamatosan 100%, nagy ritkán visszaesik 90%-ra. Igaz, hogy mostmár nem szaggat egyik játèk sem, szèpen fut,de ez nem egeszsegtelen hogy ekkora a cpu hasznalat? Ekkora azert nem volt a szaggatások előtt sem..
2017. febr. 21. 06:19
 8/10 anonim ***** válasza:
[link] Szerinted? 4ghz mi? Sokat nem ér... egy régi core 2 quad van ezzel egy szinten, vagy egy közepes i3-as processzor. Azért van 100%-on mert nem bírja és kész, gyenge a proci.
2017. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:D ebbe inkább nem megyek bele. Kinek mi a gyenge. Nekem semmi bajom nem volt eddig vele ès ha elolvasod újra, már említettem egyszer, hogy szèpen ès simán futottak vele a játèkok. Nem stream-elni meg 4k felbontáson akarok játszani, hanem legalább medium-high grafikán èlvezetesen vègigvinni egy játèkot :) ami eddig működött is ugyan azokkal a játèkokkal ahol most mikroszaggatások jelentkeztek :)
2017. febr. 21. 23:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni task managerben hogy melyik ugrik le mikor fps drop van. A CPU görbe vagy a RAM görbe, esetleg a videokártya.
2017. febr. 22. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!