Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alkatrész felelős a...

Melyik alkatrész felelős a laptopban a net gyorsaságáért?

Figyelt kérdés

Szóval....a 30 megás netemet lecseréltem 120 megásra.De a gépeken nem veszem észre,hogy gyorsabb lenne a net.Kihívtam a szerelőt,hozott egy bazi erős gépet,letesztelte,127 megát mért.Ezzel szembe a mi gépeink 34 és 47 megát adnak.

Tudom,hogy nem egy csúcs gépeink vannak,csak arra lennék kíváncsi,hogy melyik alkatrész az,amelyiket esetleg erősebbre kéne cserélni,hogy ténylegesen gyorsabb legyenek a gépek.Vagy a gép egésze a lényeg,és nem lehet kiemelni 1 alkatrészt?

Most készülök egy új gépet venni.Milyen paraméterei legyenek,hogy a 120 megát azért adja...vagy legalább olyan 100at....Milyen proci,milyen RAM,milyen videokártya,ilyesmi.....


2017. febr. 20. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
ugye nem wifin próbálsz netezni?
2017. febr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Derwer ***** válasza:

Semmi lényegi infót nem osztottál meg...

Milyen routered van ? Csak wifin nem jön át a sebesség? Hogyan teszteled? Több gép is aktív a teszt során?

2017. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De wifin netezek,nem ezzel van a probléma!!

T-Home előfizetésem van,tv-net minden onnan van.Amikor előfizettem a nagyobb csomagra,akkor hoztak egy erősebb routert,ami ténylegesen adja a 120 megát.A szerelő gépe erős gép volt,mondta is,ugyanazzal a teszttel mértük a mi 2 gépünket,és az Ő gépét.A sajátjainkon 34 és 47 volt,az övén 127 ugyanakkor!!!netmero.hu oldalon teszteltük.

Kábellel nem próbáltam,de nem is akarok kábelezni!Biztos a gépek gyengék,mert a szerelőé hasított,de nem tudom,mit lehetne tenni.

2017. febr. 20. 22:47
 4/7 anonim ***** válasza:
laptop wifi kártya a neve amit te keresel kis téglalap alakú cucc
2017. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derwer ***** válasza:
Akkor wifi kártya lesz a szűk keresztmetszet. Ja eséllyel 150mbps-es wifi kártyád van. Ha veszel 300mbps-et akkor talán átmegy rajta a 100mbps. De ha biztosra akarsz menni, akkor ACs wifi kártyát keress.
2017. febr. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Elviszem szerintem a számtech üzletbe,aztán tetetek bele egy AC-t......jelenleg n-es van benne

Így hogy mondtátok,és utánaolvastam,tuti az a baj!

Mindenkinek köszönöm a választ!!!! :)

2017. febr. 22. 00:17
 7/7 Derwer ***** válasza:

Az drága lesz. Már ha lehetséges, mert szerinte. Egyetlen antennás lesz a laptop, ami szerintem tem 5ggz-et se tud, úgy meg nem sok értekme van az ACnak.


USBs wifi adapter reálisabb lesz. Bár annyit se költenék rá.

2017. febr. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!