Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 1060 ventije miért nem pörög?

GTX 1060 ventije miért nem pörög?

Figyelt kérdés

Amikor elindítom a gépet pörög kb egy 5 másodpercig azután leáll.

Próbáltam kicsit megterhelni felis ment a hőmérséklete 60°C-ig de nem indúlt be ígyse a ventije.

Egy GTX 1060-om van 6GB-os.

Mi lehet a gond? Csak simán magasabbra van állítva az érzékelője amin elkezd pörögni a venti?

És még annyit, hogy a driverbe hol lehet állítani ezt az érzékelőt ha van olyan?



2017. febr. 25. 08:51
 1/6 A kérdező kommentje:
* Ja és még annyit, hogy az egyik monitorom a videókártyába van csatlakoztatva HDMI-vel a másik az alaplapba VGA-val. (Nem tudom, hogy ez lényeges-e de kérdezték egy angol fórumon és gondoltam leírom akkor már ide is)
2017. febr. 25. 08:55
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg nem éri el xy hőfokot, addig a ventilátorok állnak. Nem tudom mi az a minimális hőmérséklet, ami be van nálad állítva, de a 60°C még bőven jó. Ez főképp a hang miatt hasznos (nem megy feleslegesen)

Az alaplapból és a monitorból is húzd ki azt a kábelt... nem kell bele. A monitor kapjon áramot és menjen a videokártyába egy HDMI kábellel. Ennyi.


Az alaplapinak akkor van értelme, ha az iGPU-t használod (nincs kártya a gépedben)

2017. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Asus Strix-es? Mert akkor normális.
2017. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez van nekem: [link]
2017. febr. 25. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:

60-65C° után kellene már forogjon.

Próbáld még tovább terhelni, 70-75C°-ig semmi baja nem lesz, de ha ilyenkor sem kapcsol be a venti akkor gáz van.

2017. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelgesd, mert én befürödtem a Gigabyte GPU-val. AMD R9 270X volt és abszolút nem forogtak ott sem a ventik. Alapjáraton 90-92 fokos volt a kártya. :D Garis volt még, adtak helyette egy újat. A GTX 1060 még simán garanciás, ha kaka vidd vissza nyugodtan.
2017. febr. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!