Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sercegő PC Táp?

Sercegő PC Táp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy Approx APP550PS Táppal lenne egy olyan problémám, hogy nagyobb terhelés alatt elkezd sercegni, a processzor 4 pines 12v-os kábele felmelegszik, és egy idő után a védelem lekapcsolja a gépet, és csak áramtalanítás után kapcsolható vissza.

A Tápot most vettem, vadonat új, ma szereltem be a gépbe.

Lehetséges, hogy gyári hiba? Erre vonatkozik a garancia, vagy azt fogják mondani, hogy én vagyok a hibás?


Terhelés nélkül gond nélkül megy, de amint a Processzor használatba kerül (8 mag, mind 100%-on) akkor elkezd sercegni, majd egy idő után puff kikapcsol.



2017. febr. 26. 22:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy terhelés alatt is normálisak a feszültségek. Sercegés közben is minden rendben van a feszültségekkel.

12V-os ágon 12V

5V-os Ágon 5V

Minden szépen megvan, tehát nem esik le semmilyen feszültség sehol.

2017. febr. 26. 22:14
 2/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően az Aqprox egy maszek cég, nem kéne tőlük bóvli kategóriás tápegységet vásárolni, mert nem képes arra, mint ami a dobozra van írva.
2017. febr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Erre van sajnos pénzem...
2017. febr. 26. 22:16
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Kaptál volna az árán használtan egy XFX Prót...
2017. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknek találták ki a hardveraprot, ahol olcsón, használtan be tudsz szerezni minőségi termékeket.
2017. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Használtan nem fogok venni semmit :)
2017. febr. 27. 00:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy érzed. De jobb ha tudod, hogy ezzel rengeteget fogsz még szívni.
2017. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ebben az árban újonnan mindenképpen szart fogsz kapni, vagy lespórolt, hangos oemet, amivel meg nem kellemes dolgozni.
2017. febr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, ha valakinek nincs pénze. Ha valaki nem akar 5000 Ft-nál drágábban fejhallgatót/egeret/billentyűzetet venni, mert nem telik rá. Vagy ha olcsóbb processzort/VGA-t/kevesebb memóriát/stb.-t vesz, mert ennyire futja.


DE a tápegységen spórolni VESZÉLYES. Az ilyen alacsony minőségű tápegység legfeljebb egy gyengébb irodai konfigot tud ellátni, de azt sem biztonságosan.


A 8 magból gondolom, hogy minimum egy FX-8xxx szériás procid van, mellé esélyesen egy AMD VGA is. Ezek azért fogyasztanak is bőven, nem egy irodai kinfog szintjén.


Ez a tápegység pedig nem képes biztonságosan leadni akkora teljesítményt, mint ami rá van írva. Ha szoftveresen mérted az 5V/12V ágakon leadott teljesítményt, azzal nem mész semmire, mert a szoftveresen mért értékek pontatlanok.


Vagy veszel használtan tápegységet (a Hardveraprón azért rengeteg megbízható eladót találsz, nagyon messze áll a Jófogás szintű dolgoktól), vagy spórolsz többet.


Egyéb esetben meg ne bánd, hogyha a tápegység a nem létező védelmei miatt a fél gépedet viszi magával egy meghibásodás esetén. És akkor kidobott pénz volt az egész.

2017. febr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Látok igazságot abban, amit mondasz, csak sajnos a használt dolgokkal megjártam régen. Védelem tapasztaltam, hogy van benne, ugyanis az egész gépet lelövi.

De a sercegés mi lehet? Túl sok teljesítményt vesz fel a gép, és valamelyik alkatrész a tápban?

2 év garival vettem a tápot. Ha visszavinném?

2017. febr. 27. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!