Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sercegő PC Táp?

Sercegő PC Táp?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy Approx APP550PS Táppal lenne egy olyan problémám, hogy nagyobb terhelés alatt elkezd sercegni, a processzor 4 pines 12v-os kábele felmelegszik, és egy idő után a védelem lekapcsolja a gépet, és csak áramtalanítás után kapcsolható vissza.

A Tápot most vettem, vadonat új, ma szereltem be a gépbe.

Lehetséges, hogy gyári hiba? Erre vonatkozik a garancia, vagy azt fogják mondani, hogy én vagyok a hibás?


Terhelés nélkül gond nélkül megy, de amint a Processzor használatba kerül (8 mag, mind 100%-on) akkor elkezd sercegni, majd egy idő után puff kikapcsol.



2017. febr. 26. 22:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok a használt dolgok híve, de egy silány minőségű táp tényleg veszélyes dolog tud lenni. Akkor már inkább gyűjts hozzá még pár ezer forintot, és vegyél valami megbízhatóbb alsó kategóriás tápot, mondjuk egy Chieftec-et. Az sem egy prémium márka, de azért egy fokkal magasabb minőséget képvisel.

Egyébként ha nem bírja a névleges teljesítményét leadni, az elvileg garanciális hibának minősül.

2017. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 nemma ***** válasza:

"Védelem tapasztaltam, hogy van benne, ugyanis az egész gépet lelövi. "


Az ilyen kategóriájú tápokban nincs. Inkább az alaplap az ami megvédett eddig. De kit tudja, hogy ha már az első nap ilyet csinál mi lesz fél év múlva...Legjobb esetben tönkrevágja a géped, a legrosszabban pedig felgyújtja.

Vidd vissza, kérd vissza az árát, és vegyél egy értelmesebb tápot használtan, ha újra nincs pénzed.

2017. febr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 MGéza ***** válasza:
Visszaviheted, de ha egyébként működik akkor az nem ok a garanciára, hogy túlterheled a 12V ágat és ezért lekapcsol. Itt csak tápcsere segít, 10000 alatt-körül lehet kapni azért egy-két tápot ami jobban bírja. Chifetec force például vagy FSP néhány típusa is ide van árazva.
2017. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 MGéza ***** válasza:

A legkisebb ajánlható pc táp ami olcsó is:

[link]

2017. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Ma visszavittem, és kicserélték egy ugyanolyan Approx 550-re. Ezzel érdekes módon teljesen stabil a gép, nem kapcsol ki. 4 órát Stress Teszteltem Prime95-tel. Ha bedöglik majd akkor veszek valami olcsóbbat, amit ajánlottatok.
2017. febr. 28. 02:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!