Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Na első komolyabb össze...

Na első komolyabb össze hasonlítások? (Ryzen)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=j7UBHjtCXhU

és

[link]


ezek alapján az 1800X egy i5 7600k val van egy szinten ha a játékokról van szó viszont munkához ebben a pillanatban a legjobb ár/érték aránnyal rendelkezik :D


2017. márc. 2. 16:39
 1/9 A kérdező kommentje:
áhh tévedtem most ahogy nézegetem a teszteket egy erősebb i5 is elpics*zza játékok alatt
2017. márc. 2. 16:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ahhoz képest jó, hogy mennyire a gödörben van szegény AMD. Árazva is úgy van.


Egyébként érdemes a külföldi teszteket olvasni, a PH láthatóan nagyon elszúrt valamit. Itt szinte minden tesztben utolsó a Ryzen, még a Bulldozerek is hülyére verik. Gyakorlatilag a világ eddigi egyetlen tesztje, amiben ilyen eredmény született.


Itt egy jobb, de egyáltalán nem elfogult: [link]

2017. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ebből is az jön le hogy nem a gamerek voltak a cél bár még ott az R5 kitudja az mit tud majd játék alatt
2017. márc. 2. 16:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Alacsony órajel, sok mag, várható volt, hogy 4.2GHz i5-7600K erősebb. Skylakeról is tudtuk, hogy játékokban jobb a Broadwell-E családnál. Mainstream processzorokra viszont kíváncsi leszek.
2017. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]


Itt is van néhány teszt. Elég vegyes eredménnyel. Szerintem lesz ez még jobb is.

2017. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

R7 szeriaval hoztak amit igertek.bar gondolom itt mi leginkabb az R5/R3-akra leszunk kivancsiak.en pl komolyan gondolkozom,hogy ha majd normalizalodtak az arak(es kijon) veszek egy 4/4 ryzent.f sznak se kell 4nel tobb thread.

Mondjuk eleg nehez dontes,mert jelenleg egy G4400-em van 4.6GHz-en,es mivel a ryzen valoszinuleg lejjebb nyomjaaz arakat,jobban jarnek egy i5-6400/6500-al(termeszetesen szetrangatva,lapcseret megusznam) :D

2017. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
G4400-zal frissítheted a biost, mehet bele egy i7-7700K is.
2017. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nemma ***** válasza:

Érdekes,mert a tesztek azt mutatják, hogy az SMT kikapcsolásával jobban teljesít a Ryzen, mint előtte...Kicsit olyan, mintha még nem volna teljesen kész a proci, vagy mivel nagyon más az eddigi AMD CPU-k hoz képest, még a játékok nincsenek rá "felkészítve".


Az ereje inkább a szintetikus tesztek alapján jött ki, tehát nem "gaming", hanem inkább "workstation" gépebe lett jó.

És, legalább alacsonyabb a fogyasztása. R7 1700 teszt nem sok jött még ki, én inkább azt várom, ott szerintem van keresnivalója az AMD-nek. Az 1800X-el pedig elindultak egy úton, hogy a csúcsprocesszoraik is megszorongathassák az Intelt.

2017. márc. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nemma ***** válasza:
És legalább a 7700K 20-25e Forinttal olcsóbb lett :)
2017. márc. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!